lézeres-szem-műtét
  • attilaata
    #856
    'lekapunk még róla egy kicsit' Ez tényleg durva. Persze az orvosnak mindegy.
    Nekem pontosan elmagyarázták, hogy műtát előtt a számítógép pontosan beméri, hogy hol, mit kell 'lekapni' ahhoz, hogy nullás legyen a szemem. Műtét közben ez a számítógép irányítja a lézert. Még ha el is mozdítom a szemem, a legújabb gépek azt pontosan követik, tehát nem lehetne eltérés! És nálam nem is lett :) Nullás lettem.
    A garanciáról pedig annyit, hogy a gép az műtét előtti vizsgálatokat eltárolja és ahhoz képest a gép pontosan ki tudja mutatni, hogy az esetleges jövőbeli elváltozás, vagy probléma a lézer miatt volt-e. Ezt akár 10 év távlatában is ki lehet mutatni, pontos adatokkal alátámasztani.
    Egyébként ezeket nem magyarázzák el a legtöbb helyen. Én potn ezért mentem egy új, nem nagyon ismert helyre, mert ott mindent elmagyráztak, pedig annyit kérdeztem,hogy azt mosnták, hogy már lassan oktathatom is majd :) Olyan kedvesek voltak, hogy megérdemlik, hogy leírjam: a Budai szemészet volt a montevideo utcában.