lézeres-szem-műtét
  • kopkopkop
    #845
    Thanatos légy már olyan nagyvonalú, hogy rám hagyod.. :)
    Szuper vagy meg minden, sőt nagyot nőttél a szememben, kicsit hősnek is tartalak, és igazad van abban, hogy egyénfüggő is a dolog.
    Mi a véleményed, ragozzuk még a témát? :P

    Most minden viccet félretéve szeretném ha megértenél.
    Kivétel nélkül minden reklámprosi, honlap, minden tájékoztatás amit olvastam, láttam, hallottam, elhallgatja azt, hogy ha az egyén érzékenyebb, akkor a falat fogja kaparni egy PRK után. Olyan szépen körbeírják, hogy hajjaj...
    Ugyanezek a reklámok azt is mondják, hogy 3-4 nappal a PRK beavatkozás után dolgozhatsz. Hmm....
    Én pl. nem ülnék be egy olyan pilóta mögé, akit mondjuk 4-5 napja PRK-ztak. Nem tudom hogy te vagy ezzel. És életemben először elfogadtam a fájdalomcsillapítót és altatót csak azért, mert a topictársak beszámolóiban szerepelt a falkaparás. És jó volt, hogy elfogadtam, és köszi a beszámolót írt topictársaknak, és igen, én is leírom, hogy arra számítson minden PRK-s hogy nagy-nagy cumi lesz. Max kellemesen csalódik, ha olyan szerencsés mint te.
    És igazad van továbbra is, egyénfüggő, hősöm! :)

    Marcipán, egy cipőben járunk, bár nekem a bal azért annyira nem rossz.
    Remélem elégedett leszel a végére, csak változik valamit, február vége az még messze van.
    Nekem pl. ma reggeltől nagyon tré lett megint a látásom. Sebaj, majd lesz valahogy, de a lényeg, hogy bízok erősen. Szombaton megyek vizsgálatra, majd beszámolok.
    A bal szememmel életlenebbül látok, na meg soxor kegyetlen szellemképes, de nem tudom miért ennyire változó. Jellemzően este látok rosszabbul, délelőtt meg még igen jól, gondolom ahogy fárad a szemem. De hogy ez a szellemkép mitől van, arra még nem jöttem rá. Talán ahogy nőnek a sejtek vissza...
    De a jobb szemem tartja bennem a lelket, az sokkal jobb, a ma reggelt leszámítva majdnem tökéletes volt.

    Neked ez a lebeny fetépéses dolog meg nem hinném, hogy para lesz, azt olvastam, h az IL meg a sima LASIK lebeny sem nő vissza teljesen sohasem, csak letapad valamennyire. Gondolom max csak olyan kellemetlenségre számíthatsz, mint az első alkalommal. Azért bízzunk abban, hogy nem kerül rá sor. Hajrá! Majd írd meg mi lett, holnap csütörtök! :)

    Marcipáncica amúgy erős deja vu-m van.
    A Szentkirályi műtött engem is, és nekem is a bal szemem rosszabb.... :(

    Mark364 melyiket válasszam kérdésére:)

    PRK esetén: Optik-Med
    Intra Lasik esetén: Focus-Med

    Nem vagyok benne biztos, de az Optik Mednél van egyedül teljes garancia de inkább nézz utána.

    További infók, amik nekem hasznosak voltak:
    http://www.lasik-prk.hu/ ebben van klinika összehasonlítás és PRK IL összehasonlítás is.
    http://viskytamas.blogspot.com/ ez pedig egy elég jó PRK beszámoló, jó részletes, korrekt.
    Meg természetesen ez a fórum nagyon hasznos volt.