lézeres-szem-műtét
  • [NST]Cifu
    #461
    Megvolt az Optik-Med-es vizsgálat. Tapasztalatok:

    -Lehet, hogy extra zsúfolt volt a napjuk, de fél órával a megbeszélt időpont után kerültem csak sorra, ettől függetlenül az asszisztens kedves és gyors volt, elnézést kért, probléma nem volt belőle (azért bántam, hogy nem vittem valami könyvet olvasni...). Igaz egy úriember annak ellenére nem szerepelt a listájukon, hogy helyben meg is mutatta, hogy mára szóló értesítő e-mailjét, aztán valahogy elrendezték...
    -A vizsgálatokat a gépi vizsgálatokat egy asszisztens végzi el, ebből bonyodalom is lett később. Maguk a vizsgálatok különösebben nem kellemetlenek. Utána várakozás, doktornő szólít, majd a hagyományos táblaolvasós (ez esetben falra vetített betűolvasós) tesztek. Szemcsepp, fél óra újabb várakozás.
    -Újabb táblaolvasás utána, és megbeszélés. No itt adódtak problémák. Én ugyanis a körtörténetemet elregéltem a vizsgálatokat végző asszisztensnek, aki egy netbookba pötyögött is. Gondoltam azt, amit mondok, úgyhogy a doktornőnek nem kezdtem el az elején újra előadni. Ez hiba volt. Mindenképpen regélje el mindenki a kórtörténetét az orvosnak is, mikor milyen műtété volt, milyen ismert látásproblémája van stb., a félreértések elkerülése végett. Tudniillik a doktornő először úgy kezdte a végső megbeszélést, hogy akkor műthető vagyok, vagy egy kis asztigmia, de korrigálható. Itt halkan csuklani kezdtem, és erőtlen próbálkozás következett, hogy szemtengely-ferdülésre hivatkozzak, amely el lett söpörve. Végül nagy nehezen elmondtam, hogy én szemtengely-ferdüléssel születtem, vagyis kancsal vagyok, még ha annyira nem is feltűnő ránézésre sem. Csodálkoztam is, hogy a vizsgálatok közben egyszer sem volt szemtengely-ferdeség vizsgálat, de nem izgattam magam miatta annyira. Innentől persze a dolog máris nem volt olyan jó és csodálatos.
    -A vége az lett, amit sejtettem, alaphangon a kancsalsággal nem tudnak mit csinálni, és a doktornő is attól fél, hogy ha a két szemet egy szintre hozza, akkor az agy elkezdi használni egyszerre a kettőt. Amire az elmúlt 31 évben sose volt példa, és mivel a két szem által nyújtott kép nem tökéletesen párhuzamos, előfordulhat, hogy kettős látásom lesz a sikeres műtét után. Ezért először kontaktlencsés próba jön, ha 2-3 óra alatt nem fájdul meg a fejem, és nincs kettős látásom, akkor hurrá. Lelkesedésem ott szenvedett csorbát, hogy egyszer próbáltam kontaktlencsét, és embertelenül kellemetlen élmény volt. No mindegy, ezek után az Optimummos vizsgálatra nem is jelentkezek, ugyanezt hoznák ki. Jöjjön először a kontaktlencsés próba egy személyorvosnál, és ha sikeres (nagy-nagy "ha"), akkor lehet továbblépni...