lézeres-szem-műtét
  • Jucus1981
    #1068
    Sziasztok Fiatalok, visszatértem. Igen valóban nem vágytam gép elé, amit nem biztos, hogy jól tettem, mert ugyan távolra még életemben soha nem láttam ilyen jól, viszont a szememtől 50 - 60 cm-re lévő monitoron megjelenő szöveget nem igazán látom. Kaptam egy könnyű sokkot, gyorsan telefonáltam, azt az utasítást kaptam, hogy erőltessem, gyakoroljam, hogy a szemem és az agyam tanulja meg ezt a távolságot is.
    A műtétből, ha lehetne választani én a lebeny készítést kihagytam volna :) túlzás lenne azt mondani, hogy fájt, de nem volt egy leányálom. Emiatt még mindig véresek a szemeim, de erről tájékoztattak is, hogy most egy-két hétig ilyen lesz ettől ne ijedjek meg. A lézer show :) az egyik szememen 43 a másikon 68 mp-ig tartott, némi égett szőr szaggal párosulva abból az ég világon semmit sem éreztem... a lebeny visszahajtás és a tisztogatásból sem. A legnagyobb élmény az volt amikor felültem a kezelőágyon és koccra megmondtam hogy háromnegyed hat lesz öt perc múlva :) mintha egy nagyon finom szövésű függönyön keresztül láttam volna mindent, de nem nagyon akart nyitva maradni a szemem, szóval nem is erőltettem. A nyugi szobába már örömugrálva mentem vissza, hogy ezt is látom azt is látom. Az első éjjel ( miután parából 2 xanaxot kértem :) ) gyakorlatilag K.O. volt nem emlékszem semmire, viszont tény, hogy jó ha van védő szemüveg ugyanis koccant a körmöm rajta, mert automatikusan belenyúltam volna vakarni, ahogy gyógyul ugye viszket. A másnapi kontroll már 0 dioptriát mutatott, vezethetek, gyakorolhatok, nézhetek és kell is. Fókuszálok, ismerkedem a világgal. Ami csücskös, hogy ugye csepegtetni kell szinte majdhogynem két - három óránként .. éjjelre bele kell kennem valami gélt amitől azért eléggé homályos reggelre a látásom, annyi trutyi van már a szememben, plusz a csipa, hogy csoda, hogy ki tudom nyitni. Szerintem ha el is homályosul a látásom ennek is köszönhető. Ami a legfontosabb FÓKUSZÁLNI. Megtanítani az agyat, hogy most már szabadon lássa azt amit lehet, most a monitor gyakorlás van és a rendszámtábla olvasás verseny messziről :) Állok az ablakba szerintem a szomszédok hülyének néznek és bámulom az autókat :D Dörzsölni tilos, aki automatikusan nyúl a szeme felé annak mindenképp ajánlott napközbenre is a védő szemüveg. Az Optimumot mindenkinek ajánlani tudom, nagyon kedvesek, segítőkészek, a nővérkének remélem nem törtem el a kezét és ez úton is elnézését kérem :) teljes körű információt kaptam mindenről és a Doktor Nőnek is olyan jó megnyugtató hangja volt. Aki szeretné megtapasztalni ezt a szabadságot annak mindenképpen ajánlani tudom. Az anyagi oldalról nézve pedig ha kiszámolom, hogy három évente legalább szemüveg csere, kontaktlencse, folyadék stb .... szerintem három év alatt visszajön az ára is. Elnézést a hosszúra sikeredettért. :) Üdv.: Juc