1129
lézeres-szem-műtét
  • Erás67
    #1089
    Sziasztok!
    Engem 5 hónapja műtöttek FEMTO IL.műtétem volt. Semmi probléma nem volt, a műtét után is minden rendben volt 120%.
    Kb. 2 hónapja olyan szem könnyezésem van, hogy már nagyon zavaró. Szem alatti ödémával indult, az elmúlt, de a könnyezés még mindig tart. Mindenféle műkönnyet használtam, de a könnyezés még tart. Zavaró, hogy borzasztóan kiszárad a szememkörül a bőröm, hiába kezelem, pár perc és már törlöm a szemem és addig tart a krémezés. Akkor indult az egész amikor minden egyszerre virágzásnak indult. Erre gyanakodtam (allergia).
    Valaki esetleg nem volt, vagy van hasonló helyzetben? Mivel kezeli magát, ami hatékony is. Nagyon várom a választokat és a javaslatotokat. Üdv ERÁS
  • chhaya #1088
    A romlás egyénenként változó és sok dologtól függhet. Nekem például majdnem 4 éve lett műtve a 1.5 minuszos szemem, és már szinte teljesen visszaromlott. :( Bátyámnak viszont a sokkal rosszabb szemét jó néhány évvel korábban csinálták meg, és még mindig tökéletes a látása... Ő ráadásul kocka informatikus, az ébren töltött óráinak 90%-át a monitor bámulásával tölti. Szóval hiába vagyunk tesók, egészen másképp állunk a dologgal. Nem lehet előre megjósolni sajnos semmit.
  • pszabi75
    #1087
    Sok helyen azt olvasom, hogy a pluszos dioptriak visszajonnek, igaz ez? Mert az egyik szemem +, masik meg - .
    Mekkora dioptriat erdemes mar megmutetni? Baratnomnek mindketto 1.5 minuszos, hétfőn megy vizsgálatra. Mennyit romlik majd vissza?
  • ciprus333
    #1086
    Szia! Kérlek írj a [email protected] címemre. Hol voltál alkalmasságin?
  • Jereomos
    #1085
    Szia Ciprus !
    Nekem négy dioptria rövidlátásom van, a bal szememen cilinderrel, de nem sokkal. Nincs sok felesleges szabadságom, gyorsban szeretnék túlleni rajta, a LASIK és a FEMTO között törpölök. A LASIK sokkal olcsóbb, meg engedmény is van rá, de annyira nyomják, hogy aggódom, mitől ilyen olcsó ez ? a FEMTO még engedmény nélkül is drágább, de a leírások alapján az sokkal tutibnak látszik. Tényleg megéri a többletet, vagy csak mókusvakítanak ?
  • ciprus333
    #1084
    Sziasztok! Ha bárkinek kérdése van a szemműtéttel kapcsolatban, nyugodtan írjon privátban. Én már átestem rajta úgy, hogy jártas vagyok a témában. Előtte mi fontos? Hol a legjobb? Milyen maga a műtét? Utána lévő időszak? Hogyan javult? Hol érdemes megműttetni magad? Stb-stb! Erre a címre írjatok: [email protected]
  • [NST]Cifu
    #1083
    Menj el egy ingyenes vizsgálatra. Elmondod az aggályaidat az orvosnak, ők pedig felvilágosítanak.

    Túl sokat ehhez nem lehet hozzátenni. Megvannak a saját kis problémái a dolognak (napszemüveg, szemcsepp), de az előnyeit nem lehet elvitatni. Nagyon más szemüveg nélkül az élet.
  • topet28
    #1082
    És te hol csináltattad és mik a tapasztalataid a hellyel kapcsolatban?
  • [NST]Cifu
    #1081
    Pro és kontra te is tudod ezek szerint az érveket. Hogy megéri-e? Én 3 éves koromtól hordtam 33 éves koromig szemüveget. Alapvetően megváltoztatta az életminőséget a pozitív irányba. Innen kezdve én csak ajánlani tudom annak, aki megengedheti magának...
  • topet28
    #1080
    Sziasztok!
    Több mint 10 éve kell szemüveget hordanom és amellett, hogy kétévente egy fél vagyonba kerül, sok esetben terhes is (pl. sport, tvzés, stb...), bár gondolom ezt nem kell magyaráznom. Már egy ideje gondolkodom a lézeres szemműtéten, de eléggé megoszlanak a vélemények az eredményekről és nem tudom, hogy bele merjek-e vágni, mert a szaruhártya kapargatás, illetve elmetszés nem éppen vonzó, pláne nekem akinek egy sima szemcseppentés is 10 percig tart. Mondjatok pár jó szót, kérlek amivel meggyőzhettek és végre bele merek majd vágni.
    Egyébként néhány ismerőstől hallottam, hogy az Optic Med elég jó, ti melyik klinikát ajánlanátok?
    Előre is köszi a segítséget!:)
  • Jucus1981
    #1079
    Még egyszer:

    Lakásban tartott kedvenceseknek:

    Sziasztok,

    Elöljáróban szeretném közölni, hogy a Doktor Nő biztosított arról, hogy semmi féle gondot nem okozhat a szemműtét után a lakásban tartott cicákkal történő együtt élés. Amire nagyon oda kell figyelnem, ne menjen szőr a szemembe, ha belemegy akkor műkönnyel addig mossam amíg az nem távozik, illetve az alomtisztításnál figyeljek oda, hogy se alom darab, se egyéb ne kerüljön a szemembe.
    Természetesen ráparáztam erre is. Nem történt eddig és remélem ezután sem semmilyen gyulladás, viszketés, szőrszembemenés. DE, ha adhatok egy megfogadható jó tanácsot, illetve többet :
    elvittem a cicákat ( későbbiekben gyerekeket ) orvoshoz, mert az a tuti, nehogy legyen valami fertőzés, gyulladás amit nem vettem észre. Kaptak féreghajtót, bolha, atka egyéb élősködő írtó cseppeket és körömvágáson is átestünk. ( Agyon lettünk dicsérve mindnyájan, hogy milyen szépek, okosak, egészségesek, nyugodtak vagyunk a dokinál is, hehe a Doktor Úr még nem látta, amikor itthon elmennek otthonról a csöppjeimnek és két bunyóval leamortizálják az egész lakást ) abból a megfontolásból született az orvos gondolata, hogy úgysem leszek velük itthon 4 napig addig kiürül belőlük, ha volt is valami gond. A számomra másik bevált dolog a szőreltávolító henger volt, egyszerű, gyors és nincs szőrcsomó sehol.
    a Decathlon – nem tudom, hogy ez most itt a reklám helye vagy sem – árusít futószemüvegeket 100 %-os UV védelemmel több színben. Előre beszereztem sárgás árnyalatút, bár akkor próbánál ugye még kukkot sem láttam szemüveg nélkül, de már akkor is jól esett, hogy nem élesen kapom a fényt a szemembe. ( Később mint kiderült, több haszna is lett. ) Ez állandóan rajtam van itthon, miután lefedi a szemem teljesen, a szőr és alom darabok ellen. Ezen felül, bár említették, hogy nincs gond a bevásárlással, cipekedéssel, de én beanyagszereztem mindent ami itthonra kellhet egy hónapig, csak, hogy ne kelljen frissen műtét után ezzel vesződni. ( Legalább tényleg csak azzal kell, hogy foglalkozzak, hogy lássak és élvezzem minden pillanatát )
    Én végül 4 napot töltöttem nélkülük, volt aki vigyázott rájuk, nehogy a műtét után szőr menjen a szemembe, de az Optimumnál kapott védőszemüveg ebben is sokat segített, főleg éjszaka az első héten, mert együtt alszom a gyerekekkel és így védve voltam a feles szőrtől, ágyba hurcolt játékoktól. ( Felemelő érzés egy drót darabbal a hátamba ébredni )
    Az Optimumnál kapott védő szemüveg arra is jó szolgálatot tesz, hogy még félálomba se dörzsöljük meg véletlenül sem a szemet, mert ugye az tilos.
    A futó szemüveget én használom a munkahelyemen is, tompítja a monitor fényét, és a neonok sem olyan zavaróak. Ezen felül, hogyha ki kell menni az irodából, ebben a nyálkás, ködös időben ez is elég UV védelmileg nem kell a nagyon sötét napszemüveg. Hozzáteszem amint egy cseppet felszállt a köd, vagy a pára azonnal napszemüvegre váltok. Több szemüveggel rohangálok most mint eddig valaha Az időjárás kegyes volt hozzám, mert az első két hétben tényleg nem volt egy gramm napsütés sem…
    Az első hét nekem nem telt olyan jól, sajnos nem jött be, a semmit sem érzel és látni fogsz alapelv, a bal szemem sokszor szúrt, belesajgott még éjjel is. Valószínűsítem, hogy a rengeteg fajta csepp, gél aminek a maradéka állt össze a szemembe okozott irritációt, de az első hetes kontrollon a nővérke meseszépen, finoman kimosta a szememből, így ez is megszűnt. A másik sokk az volt, hogy a monitort nem tudtam látni, olvasni 4-5 nap után sem. Nagyobbra vettem az asztali ikonokat, betűméretet amivel – és némi erőltetéssel – megoldódott egy-két napon belül a probléma
    Sőt örömmel jelentem, hogy két hét után visszaállítottam minden beállítást, kivéve a monitor fényerősséget – azt szerintem egyébként sem jó a maximumon hagyni – és mesejól látok mindent. A javasolt sűrű csepegtetés azonban tényleg betartandó, mert ugyan sokszor nem érzi az ember, de monitor előtt még jobban szárad a szem. Én koncentrálok is a sűrűbb pislogásra tudatosan, illetve kinézek a monitor mögül távolra amikor csak tehetem, hogy ne kelljen közelre fókuszálnom folyton.
    A távolba látás az első pillanattól kezdve, ahogy felültettek az ágyon jól működött, bár az félelmetesnek hat, hogy napról-napra élesebben látok, nem tudom, hogy ez hova tud fokozódni, de mesejó érzés.
    Az ajánlott műkönnyen kívül én bő másfél héttel a műtét után – természetesen telefonon egyeztetés után – kipróbáltam egy másik, olajozottabbat is tényleg van benne egy kis síkosító olaj ami több ideig biztosítja, hogy nem szárad ki a szemem, mint az eredeti műkönnynél, de nem merek csak erre a fajtára hagyatkozni, mert ugye biztos, ami tuti, egyik nap az egyiket, másik nap a másik fajtát használom.
    Érdemes felkészülni a műtét utáni időszakban a szemcseppek, műkönnyek és a nedvesítő éjjeli gél ára az első másfél hétbe eddig nekem 25. 000,- Ft között mozogtak. Sajnos béna vagyok és az egy cseppes csepegtetés nekem nem ment elsőre, tehát mondjuk önhibából több receptet is kellett kiváltanom. Miután a műkönnyet még egy jó darabig használni kell és darabja 3.500,- Ft körül mozog ezért biztos, hogy a heti két üvegcsével még kalkulálhatok plusz kiadással, de az eredményt szó szerint látva édes teher
    Gyakorlatilag, minthogy védelemből folyton van rajtam vagy nap, vagy védőszemüveg, így most még nem tudom milyen érzés lehet, hogyha majd kimondhatom, hogy csak úgy látok, de nap mint nap hatalmas élmény, hogy egyre élesednek a körvonalak és messzebbre, pontosabban látok, mint ahogy eddig kontaktlencsével, vagy szemüveggel valaha. Sőt sokszor elbambulok olyan dolgokra is, amit addig meg sem néztem szemüvegben, mert rutinból tudtam, hogy azt úgysem látom Kitárult a világ és alig várom, hogy nyáron mehessek úszni, strandolni és nem kell azon izgulnom, hogy most egy csepp víz és ki ne mosódjon a lencsém, sőt akár mehetek sátorozni is, mert nem kell a maximum higiénia és egy motel, hotel fürdőszoba a kontaktlencse ki és betételéhez sem
    Az Optimum csapatának köszönöm a türelmet, a sok szájbarágós magyarázatot, odafigyelést, kedvességet és nem utolsó sorban a profizmust ami a műtét során is folyton érezhető volt és elkísér, ha telefonon érdeklődöm valamint a személyes kontrollok során is. KÖSZÖNÖM ezt az élményt.

    Üdvözlettel:
    Lénárd Judit

    U.i,: még egy javaslat, ha valaki télen műtetti meg a szemé, előre szerezzen be körömvirág, vagy homoktövis kézkrémet, a rengeteg kézmosás miatt
  • Pellegrin
    #1078
    Nekem a Focusmedben volt intralasik műtétem Fodor doktornőnél és olyan jól látok, hogy most az olimpiai közvetítések során baráti körben csak én tudtam elolvasni a TV képernyő sarkában lévő számokat. Én, aki korábban mindig vakegér voltam :).

    Most szánta el magát egy barátom is a műtétre. Mindenkinek tudom ajánlani. Akár ajánlókártyát is tudok küldeni a margitszigeti Focusmedhez: [email protected]

    Szerintem ne hagyjátok ki a műtétet!
  • [NST]Cifu
    #1077
    A barátomét most csinálták két hete. Miért?
  • kaposi1
    #1076
    2009-ben volt a műtétem az OPTIMUM-nál.
    Nem igazán jártam vizsgálatokra egy év elteltével mert nem éreztem szükségességét.
    Ma viszont kénytelen voltam mert lejárt a jogsim és az orvosihoz kellett.
    Nos mind kettő szememmel a legapróbb számok is simán olvashatóak voltak a táblán.
    Azért a végén a doktornőnek megjegyeztem hogy a villanyt legalább felkapcsolhatta volna mert kurva sötét van ebben a rendelőben.
  • Gray Wolf
    #1075
    Sziasztok, van itt olyan fórumozó aki nem régen csináltatta a szemét Optik+Mednél?
  • Jucus1981
    #1074
    Köszönöm a tippet :)
  • [NST]Cifu
    #1073
    Gratula az eredményhez, használd egészséggel a szemed, és ne feled, hogy ügyelni kell a napszemüveg használatára, óvd a szemed az UV fénytől. :)

    A monitor - távolság dolog régi vita. Én egy 40"-os (102cm-es) képátlójú képernyőt nézek kb. 1,2 méterről. Teljesen jó.

    A lényeg nem annyira a távolság, hanem az, hogy mennyire kell erőltetni a szemedet. Ne legyenek nagyon aprók a betük, ne legyen a fényereje drasztikusan elütő a háttértől (sötét szoba - nagy fényerejű képernyő tipikusan gyilkos dolog, legalább egy kis lámpát kapcsoljon az ember, és vegye vissza fényerőt).
  • Jucus1981
    #1072
    Igen ez jó kérdés, egy HP Compaq 6910-es laptop, kb. 50 cm-re az arcomtól. Mondjuk rendesen kicseleztem, mert nagyobbra állítottam az ikonokat, meg a betűmérete :D
    Próbálom azt a variát, hogyha látom már ezt a távolságot akkor kicsinyíteni normálra. Jobb ötletem a csütörtöki kontrollig nincs....
  • kaposi1
    #1071
    Főleg attól függ, hogy a monitor mekkora.
  • Jucus1981
    #1070
    Elsőre meggyőztek, nem bántam meg.
    Viszont valaki megtudná írni, hogy milyen messziről kell nézni általában a monitort ?
  • kaposi1
    #1069
    Örülök hogy szintén ezt a klinikát választottad.
  • Jucus1981
    #1068
    Sziasztok Fiatalok, visszatértem. Igen valóban nem vágytam gép elé, amit nem biztos, hogy jól tettem, mert ugyan távolra még életemben soha nem láttam ilyen jól, viszont a szememtől 50 - 60 cm-re lévő monitoron megjelenő szöveget nem igazán látom. Kaptam egy könnyű sokkot, gyorsan telefonáltam, azt az utasítást kaptam, hogy erőltessem, gyakoroljam, hogy a szemem és az agyam tanulja meg ezt a távolságot is.
    A műtétből, ha lehetne választani én a lebeny készítést kihagytam volna :) túlzás lenne azt mondani, hogy fájt, de nem volt egy leányálom. Emiatt még mindig véresek a szemeim, de erről tájékoztattak is, hogy most egy-két hétig ilyen lesz ettől ne ijedjek meg. A lézer show :) az egyik szememen 43 a másikon 68 mp-ig tartott, némi égett szőr szaggal párosulva abból az ég világon semmit sem éreztem... a lebeny visszahajtás és a tisztogatásból sem. A legnagyobb élmény az volt amikor felültem a kezelőágyon és koccra megmondtam hogy háromnegyed hat lesz öt perc múlva :) mintha egy nagyon finom szövésű függönyön keresztül láttam volna mindent, de nem nagyon akart nyitva maradni a szemem, szóval nem is erőltettem. A nyugi szobába már örömugrálva mentem vissza, hogy ezt is látom azt is látom. Az első éjjel ( miután parából 2 xanaxot kértem :) ) gyakorlatilag K.O. volt nem emlékszem semmire, viszont tény, hogy jó ha van védő szemüveg ugyanis koccant a körmöm rajta, mert automatikusan belenyúltam volna vakarni, ahogy gyógyul ugye viszket. A másnapi kontroll már 0 dioptriát mutatott, vezethetek, gyakorolhatok, nézhetek és kell is. Fókuszálok, ismerkedem a világgal. Ami csücskös, hogy ugye csepegtetni kell szinte majdhogynem két - három óránként .. éjjelre bele kell kennem valami gélt amitől azért eléggé homályos reggelre a látásom, annyi trutyi van már a szememben, plusz a csipa, hogy csoda, hogy ki tudom nyitni. Szerintem ha el is homályosul a látásom ennek is köszönhető. Ami a legfontosabb FÓKUSZÁLNI. Megtanítani az agyat, hogy most már szabadon lássa azt amit lehet, most a monitor gyakorlás van és a rendszámtábla olvasás verseny messziről :) Állok az ablakba szerintem a szomszédok hülyének néznek és bámulom az autókat :D Dörzsölni tilos, aki automatikusan nyúl a szeme felé annak mindenképp ajánlott napközbenre is a védő szemüveg. Az Optimumot mindenkinek ajánlani tudom, nagyon kedvesek, segítőkészek, a nővérkének remélem nem törtem el a kezét és ez úton is elnézését kérem :) teljes körű információt kaptam mindenről és a Doktor Nőnek is olyan jó megnyugtató hangja volt. Aki szeretné megtapasztalni ezt a szabadságot annak mindenképpen ajánlani tudom. Az anyagi oldalról nézve pedig ha kiszámolom, hogy három évente legalább szemüveg csere, kontaktlencse, folyadék stb .... szerintem három év alatt visszajön az ára is. Elnézést a hosszúra sikeredettért. :) Üdv.: Juc
  • kaposi1
    #1067
    Szintén ott volt a műtétem és már másnap minden gond nélkül gép előtt ültem.
  • vizes
    #1066
    Sok sikert! :-D
  • [NST]Cifu
    #1065
    Hajrá-hajrá, de akkor most jópár napig aligha hiszem, hogy képernyő elé fogsz vágyakozni. :)
  • Jucus1981
    #1064
    Sziasztok,
    holnap ( 2014.01.23 ) délután lesz a műtétem az Optimum-ban, kérek szépen hatalmas drukkot :)
    Megírom milyen volt, amint gép közelbe kerülök a műtétet követően.
    Üdv

    Juc
  • Jucus1981
    #1063
    Szia, felre ne ertsd mar megvan, hogy ki vigyaz rajuk addig.... egyszer meg fiatal koromban majdnem megvakultam egy macska altal hordozott virustol, csak ezert paraztam ra. A doki azt mondta nem egeszseges, termeszetesen en koltozom egy hetre akkor is es nem ok ;) a cicak nem szeretik a helyvaltoztatast ;) bar a kisfiam ugy dorombol az olembe vezetes kozben, hogy elnyomja a motor hangot, a hatso szelvedonel meg eladja magat a motorosoknak 5 ft-ert ;) integetnek be neki folyton ;))) majd megirom mi a helyzet a viszgalat utan, kivancsi leszek a pesti klinika milyen...
  • [NST]Cifu
    #1062
    A vizsgálat ingyenes pár helyen továbbra is, ha jól tudom. Keresd fel őket, hallgasd meg mit mondanak, és utána dönts. Nálam sem volt egyszerű a helyzet, de nagyon korrektul elmondták, hogy mire számíthatok. Igazság szerint messze nem ígértek tökéletes, 100%-os látásélességet mindkét szemre, mégis bejött, megkaptam. Egy szakorvos nyílván korrektebb választ tud adni az olyan kérdésekre, hogy például a macskaalom-tisztás mekkora kockázatot jelent egy műtét után (IntraLasik-nál szerintem nem sokat, PRK után pedig a kritikus időszakban aligha hiszem, hogy kvázi vakon ezt fogod csinálni (ie.: inkább kérj meg valakit, hogy addig végezze el ezt helyetted). Nekem két kutyám volt/van, lakásbajárós fajták (no nem a méretük miatt :D), és eszembe se jutott megkérdezni, jelent-e plusz kockázatot.
  • Jucus1981
    #1061
    Cifu, igen van benne igazságod, de annyira tartok mindenféle műtéttől, hogy dugig vagyok hülye, vagy idióta kérdésekkel :)
    Eredetileg úgy volt, hogy Győrben műttetem, csak ez a hely nagyon drága, ezen felül két cicával élek együtt és arra gondolta, hogyha Pesten műtenék, akkor négy napig ellenék ismerősöknél és így a fertőzés veszélyes is kikerülhetőbb.... gondolom nem egészséges ilyen helyzetben almos tálcát takarítani ...
    Köszönöm a választ.
  • [NST]Cifu
    #1060
    Attól, hogy másnak rendben van a szeme a műtét után, miért érdekel? :)
    Vagy ha nem sikerült valakinek a műtétje, akkor miért tántorít el?

    Nekem mondjuk nem az Optimumnál volt a műtétem, de nagyon jól sikerült, független a szemészorvosok is megjegyzik, hogy nagyon szép PRK. Ettől függetlenül találkoztam olyannal, akinek nem sikerült ilyen jól az Optik-Med-nél a műtétje (cirka 0,3 dioptria maradt mindkét szemén, így nem műtötték újra). Ettől most jó vagy rossz az Optik-Med?

    Amúgy a garanciát tudomásom szerint be szokták tartani, de azt is figyelembe kell venni, hogy van esély arra, hogy nem lesz a műtét után sem 100%-os látásod. Ennyi rizikó mindenképpen van benne.
  • Jucus1981
    #1059
    Sziasztok,
    szeretném megkérdezni, hogy az Optimum-ról mi a véleményetek. Megyek vizsgálatra 2014.01.10-én reggel 10 órára, de szeretnék visszajelzést kapni, hogyha valaki ott műtette a szemeit, rendben lát-e, ha nem volt rendben a műtét, tényleg vállalták-e a garanciát ...

    Köszönettel:
    Juc
  • Dina64
    #1058
    Mi a véleményetek az Optimumról? Most akciózik! Legfőképpen a Bausch+Lomb világelső és mindmáig egyedülálló integrált femtosecond lézere,/-legalábbis így van nevezve-/, a VICTUS készülék érdekelne.
    Femto-Elite kezelés ára most 230 ezer szemenként.
    Elég nagy fokú rövidlátásom van, -9 és -6-os.
    Ugyanakkor a vizsgálat 10 ezer Ft-os díja csak akkor térül meg ha 3 hónap múlva létrejön a műtét,a kontrollok egyszeri díja 8 ezer Ft és 5-6 alkalom műtét után.
    Mi a véleményetek? Mit tudtok róla? Köszönet minden infóért!
    Szóval engem is érdekelne ez a femto...... féle műtét 50 évesen.
  • Erás67
    #1057
    Olyan személyeket keresek akik FEMTO HD IL szemműtéten estek át, kb.45 évesek és + os szeműk volt műtét előtt. Tapasztalatok érdekelnek.
    Fontos lenne, mert műtét előtt állok, és szeretnék többet tudni olyan egyénektől akik átestek a műtéten.

    Erre címre is jelezhettek: [email protected]

    Köszönöm
    Erás
  • Erás67
    #1056
    Olyan személyeket keresek akik FEMTO HD IL műtéten estek át, kb.45 évesek és + os szeműk volt műtét előtt. Tapasztalatok érdekelnek.
    Köszönöm
    Erás
  • shaba23 #1055
    Nekem majd 5 éve csinálták, 129e volt szemenként, ingyenes vizsgálatokkal és kontrollal. (sasszem). Annyi fájdalom volt, hogy a műtét után tettek rá egy lencsét, hogy védje az idegeket, na az leesett, így meghajlítottam a székem karfáját, annyira fájt:) de max 2 óra volt, mert bementünk a klinikára és soron kívül lerendeztek.
    De az automatás kávéjuk szar.
  • mandm
    #1054
    És az utólagos fájdalom is egyénfüggő. Nekem nem fájt. Fényérzékenység volt pár napig, meg annyi kellemetlenség, mint egy kötőhártya gyulladásnál
  • [NST]Cifu
    #1053
    Ha jól értem, akkor akciózik, de úgy, hogy a vizsgálatok költségét viszont külön számlázza. Vagyis a végösszeg kb. ugyan annyi, mint amikor a vizsgálatok árait belevette a műtétbe, illetve az előzetes vizsgálat ingyenes volt (a FocusMed-nél például most is ingyenes, ha interneten jelentkezel, és a kontrolvizsgálatok is a saját műtétjeikre).

    Másfelől viszont például a FocusMed esetében leírják, hogy Femto HD IntraLasik műtétet csak -7 dioptriáig vállalnak az adott eljárással. Az Optimumnál nem írnak semmit ezzel kapcsolatban.

    A döntés a tied, ha az ár lényegi kérdés, én merem ajánlani a PRK-t, lehet, hogy a gyógyulási folyamat hosszabb, és egy fájdalmasabb, ellenben fele annyiba kerül. Nekem -3 és -6,5 dioptriát szedtek le abszolut nullára.
  • Dina64
    #1052
    Mi a véleményetek az Optimumról? Most akciózik! Legfőképpen a Bausch+Lomb világelső és mindmáig egyedülálló integrált femtosecond lézere,/-legalábbis így van nevezve-/, a VICTUS készülék érdekelne.
    Femto-Elite kezelés ára most 230 ezer szemenként.
    Elég nagy fokú rövidlátásom van, -9 és -6-os.
    Ugyanakkor a vizsgálat 10 ezer Ft-os díja csak akkor térül meg ha 3 hónap múlva létrejön a műtét,a kontrollok egyszeri díja 8 ezer Ft és 5-6 alkalom műtét után.
    Mi a véleményetek? Mit tudtok róla? Köszönet minden infóért!
  • Nickyke22
    #1051
    Köszi és a segítséget is, nagyon élvezem az új helyzetet! :)
    Mityu, szerintem jelentkezz be egy alkalmassági vizsgálatra, mindenkinek csak ajánlani tudom! Ott biztosan megmondják, hogy műthető-e a szemed!
  • [NST]Cifu
    #1050
    Nem mernék erre határozott választ adni, nekem úgy tűnik, hogy a központi részen a dioptria nagyon kicsi (0 és -1 dioptria, általában másfél dioptria alatt nem műtenek).

    De szerintem fogd a meglévő szemészeti papírjaidat, és kérj egy időpontot valamelyik közel lévő lézerklinikától. Az alkalmassági vizsgálat általában ingyenes, és el fogják mondani, hogy mit lehet csinálni.