Whistler - Windows XP
  • Zsolt01
    #25129
    Hard Disk Sentinel ablak közép tájt kiírja: Becsült hátralévő élettartam,ha itt több mint 1000 nap felirat van, az a HDD valószínűleg jó lehetne, de ... !
    Ha nálad több száz nap van akkor még darabig jó lehet talán.
    De ahogy írtam már:
    "Amúgy lehet írni Hard Disk Sentinel: [email protected] és tanácsot kérni!"

    Zöld mezőben nem ír ki problémákat: pl. gyenge, rossz szektorok, ...

    Nem tudom pontosan milyen Külső odatárolod van:
    - Külön tápos, abba végül is rendes HDD van.
    - Külön Táp nélküli, csak USB, abba Laptop HDD van, na ez a kevésbé nagy élettartalmú dolog.

    HD Tune ezzel a progival átnézheted Error Scan fül / Start - pirossal jelzi hibás részeket, úgy gondolom lesz rajta (Hard Disk Sentinel-be is van ilyesmi, de ha nincs regisztrálva, nem használható azt hiszem).

    Van egy "trükk" a rossz részek kihagyására használatból (Hard Disk Sentinel elvileg segítene ilyesmin alapból, de mégse, tapasztalatom)!
    TELE (ne maradjon üres hely, csak pár kilobyte) kell rakni kis méretű fájlokkal, (pl. mp3) és elkezdeni áthelyezni másik partíció vagy HDD vagy tároló, amik nem olvashatóak, kihagyni őket és SAJÁT partíción mappát létrehozni (pl. Rossz névvel) a végén és belehelyezni, áthelyezni ezeket oda! Ennek az a lényege, hogy így el lesznek foglalva a hibás részek! Ezután nem formázni! (könnyebb ez a művelet talán, ha több felé fel van osztva tároló, több partíció!