25351
Whistler - Windows XP
  • marsu
    #25151
    sziasztok, gépem beindulásnál, kiírja, hogy keyboard error f1.
    ha lenyomom az f1-et azonnal beindul. hogyan tudnám kikerülni az f1 nyomkodását?
  • Toto652
    #25150
    A windows nem tudta kijavítani a hibás szektorokat.
    Majd most a formatálás megteszi! :D

    Amúgy klikkelgettem... itt voltam egész nap a közelben. 30.000 fájl-ból körülbelül 30-50 volt halott. Ezek nagy része nem is oylan fontos, egy kettőért viszont kár. Eztán jobban odafigyelek és persze az új gépembe kolosszális méretű winyót veszek, hogy a külső, valóban biztonsági másolat legyen.
  • gergely1991
    #25149
    Úgy látom az aktív jelölés a "Kihagyás"-on van.
    Keress valami súlyt tedd rá az enter-re aztán mehetsz néhány percre.:D
  • kl24h
    #25148
    Akkor egyesével kell majd klikkelgess. Valamikor régebben volt hasonló esetem és akkor lehetett, hogy mindegyiket, amit nem tudott olvasni kihagyta, de már rég nem csináltam ilyent. Azóta sokat frissült a Total Commander. Igaz, hogy ez az olvasási hibától is függ, mert többféle esetben nem tudja olvasni a fájlt a Total Commander és akkor lehet azért jelenik megy csak a "Kihagyja" opció.
    Nem próbáltál olyan megoldást, hogy az adott partíciót leellenőrizd, mint Error checking. Ilyenkor esetleg a hibás szektorokat kijavíthatja a Windows és akkor már olvashatók lennének a fájlok.
  • Toto652
    #25147
    Nekem nem ad ilyen opciót:
  • Toto652
    #25146
    Igen... ezt be is lövöm, de mégis megkérdi, mikor odaér.
    Van valami más beállítás is, ami miatt ez van?
  • kl24h
    #25145
    A Total Commander-ben van olyan lehetőség, hogy ha valamelyik fájt vagy fájlokat nem tud olvasni, akkor megjelenik a "Kihagyja" vagy "Mind kihagyja" opció is. A te esetedben a "Mind kihagyja" gombra kell klikklej és akkor nem kel ott légy a gépnél.
    Én jelenleg a Total Commander 8.0RC2 használom, de a régebbi verziókkal is működött.
  • Toto652
    #25144
    Hali!

    Épp menteném át a cuccaimat egy másik HDD-re, (Totoal Commander) de feszt megáll az aktuális hibás fájlnál, vár, és kiírja, hogy "Nem másolható"
    Kihagy - Mégse

    Ez addig oké, hogy tudom, hogy a 30.000 fájl közül sok crc hibás, de most innentől minden egyes iylen hibás fájlnál ott kell lennem, és egyesével kihagyatni a programmal?
    Nincs erre egy automatikus észlelő? Több óra lesz így is csak a másolás.
    Köszi!
  • gergely1991
    #25143
    win+r(futtatás)>gépeld be: e:\autorun.inf
    Ahogy nézem érdekes dolgokra derülhet fény.
  • littleNorbi
    #25142
    Nincs, de megoldódott a problémám, úgy hogy elkezdtem átnevezni a particiót.
  • kjhun
    #25141
    Nincs az E: meghajtó gyökerében egy Desktop.ini nevű rejtett fájl?? Ha van, töröld.
  • littleNorbi
    #25140
    Helló!
    A bekeretezett partició ikonját hogyan tudom visszaállítani az eredetire?

  • kjhun
    #25139
    Lehet, hogy túl régi a vas.

    Ismerős is volt így, hogy csak az SP2-es XP volt hajlandó felmenni rá, míg az SP3-as már nem igen.
  • kl24h
    #25138
    Én telepítettem a Windows XP SP2 és utána frissítettem SP3-ra, de pont úgy ment mint azelőtt. Nálad valami más dolog lesz, hogy annyira lassú az SP3.
  • WinStar
    #25137
    a szöveg alján pl. amikor sata meg ide kábelek,meg egyéb telepítés megy :)
  • gergely1991
    #25136
    Az hogy kék hátterű adatok, azok alatt milyen adatokra értesz(lásd:szöveg után)? :)
    Érdemes a Sajátgép>Tulajdonságok>Speciális(fülön)>Indítás és helyreállításnál a "beállítások"-ra kattintani,majd az Automatikus Újraindítás-ról kivenni a pipát mert addig rövid ideig láthatod.
  • WinStar
    #25135
    Sziasztok.Olyan problémám lenne hogy van egy gép,amin XP megy. SP3 fel van téve rá....viszont pokolian lassú...le akarom törölni az SP3-at mert szerintem az lesz a hunyó...de nemtudom,ráadásul a windows update-t se hozza be...amikor ki akarom kapcsolni a gépet,akkor kifagy...
    Ha újra akarom tenni az XP-t(SP2-est) akkor a kék hátterű adatok betöltése után el akarja indítani a windows-t.....nem értem mi lehet a probléma. Valami ötletetek van esetleg?
  • howarju
    #25134
    Szia Orionk!
    Nézd meg, melyik Driverednél van felkiáltójel, és azt a kártyát helyezd át egy másik slotba. Ezáltal a megszakításkérelem más IRQ kiosztású lesz.
    Esetleg, kézzel is átállíthatod másik IRQ-ra, ha megszünteted az automatikus kiosztását.
  • Puhos
    #25133
    Én attól ezzel kezdeném (vírus, spyware)!!! Utána mehet a driverek ellenőrzése.
  • AdamBast
    #25132
    DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL :) hehe
    bocsi a mosoly miatt, de én is szenvedtem ezzel egy egész nyáron keresztül. nálam egy nemhivatalos hangkártyadriver okozta a problémát. 100% hogy driver probléma, valamelyik drivered nem ahhoz a hardverhez való amihez feltelepítetted. valószínű hogy hangkártya de nem mondom biztosra.
  • Puhos
    #25131
    Én vírusra gyanakszom. Láttam, hogy Nod-ot használsz (én nem bízom benne). Javaslok egy vírusirtást Malwarebytes, Kaspersky Virus Removal Tool-al!!!
  • Orionk
    #25130
    Sziasztok !

    Segítséget szeretnék kérni, mert tanácstalan vagyok. :(

    Különböző hibaüzenetek jelennek meg az XP alatt.

    HIBAÜZENET 1 - Screen 1 :
    HIBAÜZENET 2 - Screen 2 :
    HIBAÜZENET 3 - Screen 3 :


    Van, hogy csak csökkentett módban tudom beindítani az XP-t, mert ha normál módban akar beindulni, akkor kijön az 1es hibaüzenet alatt látható kék képernyő.
    Ha mégis beindul normál módban, akkor tudok rajta dolgozni, zenét hallgatni, internetezni, de előfordul, hogy egyik pillanatról a másikra lefagy, és a hard disk sem pörög már, leáll, és ott állna a képernyő örökké.
    Legtöbbször akkor fagy le, ha internetre szeretnék menni.

    köszönöm szépen.
  • Zsolt01
    #25129
    Hard Disk Sentinel ablak közép tájt kiírja: Becsült hátralévő élettartam,ha itt több mint 1000 nap felirat van, az a HDD valószínűleg jó lehetne, de ... !
    Ha nálad több száz nap van akkor még darabig jó lehet talán.
    De ahogy írtam már:
    "Amúgy lehet írni Hard Disk Sentinel: [email protected] és tanácsot kérni!"

    Zöld mezőben nem ír ki problémákat: pl. gyenge, rossz szektorok, ...

    Nem tudom pontosan milyen Külső odatárolod van:
    - Külön tápos, abba végül is rendes HDD van.
    - Külön Táp nélküli, csak USB, abba Laptop HDD van, na ez a kevésbé nagy élettartalmú dolog.

    HD Tune ezzel a progival átnézheted Error Scan fül / Start - pirossal jelzi hibás részeket, úgy gondolom lesz rajta (Hard Disk Sentinel-be is van ilyesmi, de ha nincs regisztrálva, nem használható azt hiszem).

    Van egy "trükk" a rossz részek kihagyására használatból (Hard Disk Sentinel elvileg segítene ilyesmin alapból, de mégse, tapasztalatom)!
    TELE (ne maradjon üres hely, csak pár kilobyte) kell rakni kis méretű fájlokkal, (pl. mp3) és elkezdeni áthelyezni másik partíció vagy HDD vagy tároló, amik nem olvashatóak, kihagyni őket és SAJÁT partíción mappát létrehozni (pl. Rossz névvel) a végén és belehelyezni, áthelyezni ezeket oda! Ennek az a lényege, hogy így el lesznek foglalva a hibás részek! Ezután nem formázni! (könnyebb ez a művelet talán, ha több felé fel van osztva tároló, több partíció!
  • Toto652
    #25128
    Eddig sose használtam hard disk sentinelt, csak most tettem fel kíváncsiságból.

    Azóta beszélgettem a Media Markt-ban az egyik számtech-essel.
    Tulajdonképp a baj az, hogy nem adattárolásra használtam a winyót, hanem úgy kezeltem, mint egy belsőt, tehát folyamatosan igénybe olt véve, foylamatosan forgott rajta az adathalmaz, napi szinten.
    No ez az ami hamar kikészít egy külső HDD-t, mint kiderült. Relatíve 4 év az hamarnak számít?
    Ha leformattálom akkor gondolom 70%-os marad a kondíció, de ezzel ha kímélve lesz, (tehát tényleg adattároló lesz belőle) meddig húzhatja?
  • Zsolt01
    #25127
    Küldő HDD, usb-s,igaz! Használsz +usb hosszabbítót géphez kötve, ha igen, a nélkül próbáld.
    HD sentinel szerint 70% nem Hard Disk Sentinel pontosabban?)
    Konkrétan mi 70% Teljesítmény, Kondíció!
    Szektorhibák, gyenge szektorok!

    Amúgy lehet írni Hard Disk Sentinel: [email protected] és tanácsot kérni!

    Ja, azt írtad, hogy "nap mint nap használva van", akkor akár órákig ment is, akkor melegedhetett rendesen, nem, figyelted! Túlmelegedés hosszú távon nem használ HDD élettartalmának!
  • Zsolt01
    #25126
    "nap mint nap használva van"
    Hát nekem is van pár, de Én azt mondom nem mindennap használni.
    Naponta ki-be kapcsolgatás, persze bírnia kellene, de Én kímélem őket!
    (Kb. hetente egyszer bekapcsolom a számítógép HDD-ről kimentem cuccokat.)

    Ha Te mindennapi használatra szánod, akkor jobban járnál egy nagyobb HDD gépbe.
  • Toto652
    #25125
    Jaa! Lemezellenőrzés!

    Persze hogy megvolt, csak én Iobit-on keresztül tartom karban a masinát.
    Ettől függetlenül most így parancssor által is lefuttattam megin'.
    Nincs változás... különben: Külső winyóról van szó. Kb 3 éves, nap mint nap használva van, (mostmár) kizárólag adattárolásra.

    A HD sentinel szerint 70%-os az állapota. Gondolom egy mélyformázás nem segít ezen. Vegyek újat? Egy tápos HDD jobban teljesít és stapabíróbb?
  • gergely1991
    #25124
    Megpróbálja helyreállítani/megjavítani a szektorokat.
  • Toto652
    #25123
    Sejtettem, hogy Total Commander lesz az... majd vele fogom másolni akkor.

    chkdsk /f az mi is pontosan?
  • gergely1991
    #25122
    Total commander "kihagy" (vagy mindet kihagy)gomb.
    "chkdsk /f meghajtóbetűjel:" nem segít?
  • Toto652
    #25121
    Hali!

    Xp-n van lehetőség arra, hogy úgy másoljak adatot HDD-ről, hogy másolás közben automatikusan észlelje és kihagyja a CRC hibás fájlokat?

    Kipurcanóban a külső winyóm és adatmentenék, de nem tudok, mert megáll az első crc-s fájlnál.
  • Zsolt01
    #25120
    Én csak 15 000 Ft. mondanék rá kb.
    (biztos, hogy alkudnék árból 27 000 Ft. szerintem sok)
  • magyarkolega01
    #25119
    Sziasztok!Ez megéri?
    Ár: 27 000 Ft
    Processzor: Intel Pentium 3 GHz 2 m cache 800
    MHz fsb
    Alaplap: Asus P5VD2-VM/V
    HDD: 80 Gb
    RAM: 1 Gb DDR II
    Hang, video alaplapi, DVD író
    Ház: Asus Barabone V2-P5V900
    Win7 rendszerrel telepítve
  • gergely1991
    #25118
    Gparted-el nem telepítesz semmit.:)
  • Zsolt01
    #25117
    D-n van rendszered, nem írtad, gondolom XP, ha ide írtál.
    C-n Vista, ha formáznád ezt akkor nem indulna D-ről rendszer, mert C-n van "indító fájl" (ha jól tudom)(ez javítható lenne, de ...)
  • magyarkolega01
    #25116
    Köszi már meg oldódott a hang probléma.A formázásba nem kezdted bele mert attol félek ha elkezdem formázni Cd-ről a C meghajtót hogy elkezdi telepíteni az XP-t.
  • gergely1991
    #25115
    1. #25110
    2.Innen töltötted le?
  • kjhun
    #25114
    Szedd le ezt torrenten: DriverPack Solution 12.3-as a mostani, ez ~3-3.5GB mivel XP/vista/7 alá x86/x64 bites drivereket tartalmazza.

    Link

    Ha régi vasad van, mondjuk 2005-ös vagy nem sokkal újabb, ne adj isten P3-as gép, ahhoz lehet hogy, sokkal régebbi drivercsomagot (Universal Driver CD/DVD-t) kell beszerezned, mivel a mostaniakban, esetleg nincsenek már benne a régi driverek. A laptop meg egy külön "állatfaj", azokhoz is láttam 2-3GB-os packot warezon.

    UniDVD vagy emez

    Vagy gyártó neve alapján keress rá a hangkártyád diverére. (Nem Gigabyte esetleg a lap, amin van??)

    A meghajtó formázásnál, meg figyelj a szabad/foglalt helyek xxx kB adatokra, nehogy az XP-n, C-nek látszó meghajtó helyett a D/E/stb-t formázd le, nem árt a partíciót (amin volt a Vista) törölni, újra létrehozni, és teljes formázást rá.
  • magyarkolega01
    #25113
    Hát a C meghajtón Vista volt de az már nem kell és nem is működik már és le szeretném törölni, le akarom formázni és azt írja ki ha formázom hogy, a Windows nem tudta befejezni a formázást.CD-vel BOOT-ból még nem próbáltam ha CD-vel BOOT-ból törlöm akkor nem fogja elkezdeni rá a telepítést?A mostani újratelepítésem a D meghajtón van.

    A hangkártya alaplai pontos típusa: Realtek AC'97 Valahogy már kéne hangot varázsolni de nem tudom hogy kell ehhez kérnék segítségen eseteleg pontos leírás vagy link hogy mivel fog menni.
    Előzőleg nem én telepítettem és akkor volt rajta valami driverel kapcsolatos program szerintem ez a neve:DriverPack Solution ez mi és mire jó? Köszi az eddigi segíítségest is. :D
  • Hunn1a
    #25112
    Sziasztok. Amatőr kérdés következik. Tegnap vettem egy wifis Epson multifunkciós nyomtatót (Stylus 235). A hozzá kapott CD segítségével elintéztem, hogy az a gép, amin a router van, vezeték nélküli kapcsolatba kerüljön a nyomtatóval. Ott működik is, csak az a baj, hogy nyilván nem csak arról a gépről nyomtatnánk (több gép is wifin kapcsolódik a routerhez). A kérdésem az lenne, hogy kisméretű hálózatot kell beállítani a routeres gépről, hogy a WiFi adapterrel felszerelt gép is "lássa" a nyomtatót?
    A gépen SP3-as XP van.