• gpFan
    #170341
    Ide már csak azért érdemes eljönni, mert jókat lehet nevetni a hozzászólások nagy részén. Félig írástudatlan alakok jönnek nagy kijelentésekkel, általános helyzet értékelésekkel.
    Nincs esőfutam ? Igen, a FIA a hibás mert Monakóra azt mondták, hogy 80% lesz eső vasárnap. és nem lett. Ezek a qurva Mercisek már az időjárást is manipulálják ! Vajon mikor is lett verseny elhalasztva eső miatt ? Amire én emlékszem az utóbbi valami 10 évből az az Austini kvali elhalasztás, igen nagy zápor miatt. Ahol tényleg lehetetlen volt versenyezni, akár az idővel is.

    Aztán, hogy az F1 megszűnik nemsokára ... Ja, egyesek még a jövőbe is látnak . Vagy csak nem tetszik nekik ami per pillanat van, és akkor menjen az egész a fenébe, mert 'ha nekem nem tetszik, a többségnek sem fog, akinek tetszik az idióta, semmit nem határoz, blah, blah...'

    Alonso is szidott mindent, a Honda motort, az F1-et ... Vajon akkor is szidta volna, ha most az 5-ik VB címnél tartana ? És a tetejébe, azt a LeMans-i győzelmet olyan autóval nyerte(ék), ami messze a legjobb volt - ahh, ilyen nincs, csak az F1-ben - mondaná most valaki ...
    És röhej, ahogy Alonso elment. a McLaren sokat javult. Mármint az F1-es McLaren. De ahova Alonso ment - Indy 500 - ott a McLaren csúfosan leszerepelt. Mi a fene ? Talán az ő egyénisége valahogy rossz légkört teremt ? Nem tudom, lehet hogy csak a 2 VB cím után túl nagy tiszteletet vagy akármit várt el ...

    Ahogy Wéber Gébor mondta sokszor, az F1 nem unalmasabb most mint régebben, legalább is nem jelentősen. Csak most az emberek olcsó izgalmat akarnak mindig, rögtön. Az olyanoknak nyilván jobb valami Nascar vagy hasonló. Aki viszont követi az F1-et, tud dolgokat, ért valamennyire a technikához. annak érdekes lehet, még ha vonatozás folyik. Itt akkora pénzek vannak, hogy amint valami olyan szabályokat hoznak, amik tényleg kiszámíthatatlanná teszik a versenyek eredményét a nagy gyártók le fognak lépni. Ez egy reklám nekik.
    A Toyota itt volt, a legtöbb pénzt nyomta bele. Nekik nem sikerült, és adios ... De eljöhet az az idő, hogy Japán autógyártó komplett csomaggal lesz uralkodó . A dolgok nem változnak olyan gyorsan. A Mercedes itt van jó ideje - csak az 1980 utáni évekről beszélek. Sikeresek voltak a motorgyártásban, most komplett csomaggal. De nem fog örökké tartani. Az élet lényege a változás. A siker titka többek között a türelem. Még egy versenyen is, sokszor. Akinek ez nem tetszik, unalmas - ne untasson itten és rinyáljon. Csináljon valami szórakoztatóbbat. Van választék bőven. Persze, sokszor egyáltalán nem is az az igazi baj, hogy unalmas, hanem, hmmm... olvasd el az Alonsoról írtakat feljebb, és alkalmazd magadra