• NEXUS6
    #26
    Igen, a fő kérdés a megértés.
    Nem csupán egy, vagy több összefüggés megtalálása a kérdés. Ez csupán az alap, amire. amúgy ott a rengeteg összeesküvés/összefüggés-elmélet, plusz brit-tudósok eredményei példaként emberi oldalról. Az ött feltárt összefüggések valósak? Persze statisztikailag akár azok is lehetnek.

    De az eredmények igazak is? Olyan értelemben, hogy egy normál, nem CT hívő ember számára ránézve és egy pillanat alatt megértve nem ellenkezik valami alapvető szabállyal/élettapasztalattal/bölcsességgel/emberi értékkel/vagy tabuval? Ez az a szűrés ami az MI jelenlegi képességeiből hiányzik.

    És gondoljuk tovább, hogy technikailag miért is van ez, és a jelenlegi technológiánkkal miért nem kivitelezhető?
    Azért mert a kapott MI által legenerált eredményt valósidőben és egyszerre kéne a már meglevő teljes adatstruktúrával, tudással összevetni. Erre az emberi agy képes, a mesterséges adatfeldolgozás esetében max a kvantumszámítógép lesz erre alkalmas.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2025.05.22. 09:35:39