• kvp
    #10
    "Zárjuk rövidre. Honnan tudod ezt, van erről valami forrás?"

    Az altalad belinkelt tablazat pont a forditottjat allitja mint amit irsz es megerosit engem. A kave es a sor vizhajto hatasa is latszik benne es a cukros uditok viz megkoto hatasa is. A termeszetes egyensuly az tiszta viz, 1.0-val. En pont azt allitottam, hogy a cukros uditok miatt tobbet iszunk es mellekesen tobb viz is marad a szervezetben, amit lassabban tud kivalasztani a szervezet. Ezt mutatja a lenti tablazat is. Az uditok vizmegkoto hatasa elnyomja a koffein hatasat, de a cukor feldolgozasa utan a koffein gyorsabb kiurulest, tehat gyorsabb dehidratalodast okoz. Azaz hamarabb fogunk ujra fogyasztani belole.

    Amit kiemeltem, az az, hogy a lassabb feldolgozas miatt hajlamosabb az ember tobbet inni beloluk, mint amennyi kell. Ettol hidrataltabbak leszunk mint ami feltetlen szukseges lenne, de ha nem tudunk folyamatosan inni, akkor lassabban is urul ki, tehat kesobb leszunk dehidrataltak. Viszont egeszseg szempontjabol a tiszta viz a jo, amit folyamatosan kell fogyasztani a vizveszteseg aranyaban, hogy se dehidrataltak, se tulhidrataltak ne legyunk. Ugyanis a szervezetben a tul sok viz jelenlete is ugyanugy problema, ezert az idealis allapottol elterni csak a leheto legkisebb mertekben erdemes. (nem vagyunk tevek, csak vizparti majmok leszarmazottai, az ember a rendszeres vizivasra allt ra biologiailag)

    A linkelt termek egy agyoncukrozott sooldatot tartalmaz. Persze, hogy nem fog kiurulni a szervezetbol, pont az a celja. VIszont a rendszeres fogyasztasa gyors elhizast okoz. Pont errol az osszefuggesrol szolt a WHO-s tanulmany is.