defiant9#78
"Az én álláspontom, hogy ez nem, nem ez a döntések megszületésének akadálya, ez NEM probléma."
Nézzük a lenti konkrét esetet. Egyedül Oroszország élt a vétóval, így nem lett ENSZ BT határozat:
"Megvétózta Oroszország pénteken az ENSZ Biztonsági Tanácsában azt a határozatot, amely elítélte volna a négy ukrajnai megyében tartott népszavazást."
Tehát ha nem a vétó miatt akkor miért volt itt határozatképtelen a BT? (gyk. ha nincs Moszkvának vétójoga hanem elég egy sima vagy 2/3-os többség akkor átmegy a határozat)
Látjuk hogy kik még egy apró reform kerékkőtői: Oroszország és Kína nem támogatta a határozati javaslat benyújtását. Még jobban meg fogja osztani az ENSZ-t - mondta egy nevének elhallgatását kérő orosz diplomata a határozat elfogadása előtt.
https://infostart.hu/kulfold/2022/04/26/valtoznak-a-veto-szabalyai-az-ensz-bt-ben
"pedig akkor elvileg még lehetséges lett volna egy ilyen keresztülvitele"
Kértem hogy írd le hogy hogyan. Mi történt? Mantrázod hogy lehet, de szó sincs a hogyanról. Szánalmasan primitív vagy. Oroszország és Kína jól felgogott érdekből nyomja a vétó gombot(mivel könnyen kisebbségbe kerültek volna a nyugattal szemben). Miért mentek volna bele hogy elvegyék ezen privilégiumukat?
ps: csak egy magadfajta birka nem képes felfogni hogy hiába dobsz be eltelődési kísérletként újabb pontokat, ezeket el sem olvasom. Sajnos a sunyi gerinctelenen hazudozós vitastílusod miatt 1 thread-re van szűkítve ez a vita, ha ezt lezártuk akkor jöhet a következő.