• kvp
    #3
    "Eleve a nagy buborék sisakot nem értem, hogy miért nem lehet már késziteni olyat ami a fejjel egyutt mozog."

    Mert ebben ki tudja huzni a kezet a ruha ujjabol es a ruhan belul meg tudja vakarni az orrat vagy letorolni belulrol az uveget. A hatso bebujas egyebkent arra (is) szolgalna, hogy a ruhak a jarmuveken kivul maradnak es a hatuljukon levo zsilipen at kozlekednek az urhajosok.

    Viszont a mostani peldany csak demo, se a szine, se a kialakitasa nem vegleges, ugyanis a bemutatott peldanyban meg eletfenntarto rendszer sincs, a levegot es a hutest is a kepeken lathato koldokzsinoron at kapja.

    A fentiekkel ellentetben a spacex megoldasai kompresszios ruhakra alapulnak, tehat normal hasznalat eseten tulnyomasos allapotban sincs tul sok levego a ruhaban, igy az sokkal flexibilisebb marad a nasas femcsuklok nelkul is. A kismeretu sisak mukodhet, de csak akkor, ha a lencse resznel legmentesen zaro uszoszemuvegkent veszi korbe az boritas az urhajos szemeit. Egyelore meg megoldando problema, hogy ha valamitol konnyezne, akkor hogyan vezessek el a nedvesseget a szemektol. A NASA-s megoldasnal csak kihuzza az egyik kezet a ruha ujjabol es megtorli egy zsebkendovel az arcat + orrot is tud fujni. Nem kenyelmes, de legalabb egyszeru.

    Az AR/HUD/hankapcsolat tamogatas a NASA fele megoldasban a sisak alatt viselheto, a spacex fele megoldasban a sisakba van epitve minden elektronika. Utobbi esetben egy tablet is jar a ruhahoz a vezerles celjabol (zsebrevaghatoan, mint a pilotak tablai), mig a NASA anno egy csuklora rakhato szamitogepet fejlesztett ki, amit elvileg az urruha felett is lehet viselni.