• NEXUS6
    #27
    PaksII
    Blablabla.... Nem az a lényeg, hogy mennyibe fog végül kerülni PaksII. Én sem tudom, te sem tudod. Hanem hogy mennyibe kerül egy ilyen létesítmény villámvédelme és ehelyett mennyibe kerülne ez az új megoldás. A felhasznált anyagokat technológiát tekintve a jelenlegi pár millió $ nagyságrendhez, képest 2 milliárd $ nagyságrendről beszélünk, + folyamatos üzemeltetés, karbantartás, képzett humán erőforrás több nagyságrenddel magasabb költségéhez képest.
    Nem tudtad megindokolni, estet hozni rá, hogy miért érné meg.

    Repülős villámcsapás.
    Blablabla. Köszönöm a véleményed, elteszem valahova, Tele van triviális kijelentésekkel, konkrétumok nélkül.
    Meg a szokásos érvelés helyett személyeskedéssel.

    Kutatás.
    Csak ismételni tudom magam. Az hogy minekután korábban zéró eredményt értek el azzal, hogy lézerezték az eget, csoda, hogy sikerült a kutatóknak megkapniuk ilyen összegeket a kísérletre, hacsak nem épp a svájci hadseregnek volt egy elfekvőben levő teraW lézere (és nem "terra", ahogy ugye cikk írta) és kellett valamit vele csinálni. A kis számú eredmény nem alkalmas arra, hogy mélyebb következtetéseket vonjunk le a megoldás valódi használhatóságáról előnyeiről a jelenleg elterjedt egyszerű szerkezetekkel szemben.