• defiant9
    #203
    "A Korán állitása hamis, mert Isten mindeható, így hatalma van fiat "nemzeni" is."
    Ez a mindenhatóság eleve paradoxon -> Tud-e isten akkora követ teremteni amit maga sem tud felemelni?
    Másrészt nem azt mondja hogy nincs hatalma, csak azt hogy adott állapotban nem tett ilyet.
    A logika még mindig nem nagyon megy.

    "Azt akarod, hogy vessem össze a kettőt, de ha akarom eggyezést is látok, ha azt akarom pedig nem."
    Azt akarom hogy mellébeszélés és kitérés helyett fejezd be a mondatot:
    az óegyiptomiak a teremtő isten fia kapcsán tévednek mert: ????

    "Pride felvonulás."
    ->
    "nem birják kordában tartani a vágyaikat" +"és ráeröltetni az többségre."
    Mi az cselekmény ami konkrétan történik? Maga a vonulás során milyen vágyak amik nincsenek kordában tartva, és mit erőltetnek a felvonulás során a többségre? Hogy nézettt volna ki egy korrekt protestálás, mely elemeket kellett volna elhagyni, ami (számodra) elfogadhatlan?

    "Szimplán elfogadom ezt a döntést,"
    Ha elfogadtad hogy ez a döntés akkor miért teszed szóvá hogy én is egy kalap alá veszem őket? Logika!
    Akkor elmondhatjuk hogy ezen állításod megalapozatlan kibúvó:
    Nem, nem, te ferdited az állitásomat. Vagy mondjam, hogy maszatolsz. Egy kalap alá veszed a 18 év alattiakat, mikor egy majdnem felnőttet hasonlitasz össze egy ovissal..
    Vagyis akkor talán el is kezdhetsz az eredeti felvetésre, mivel egy csoport van: <18 éves, ezt elfogadtad.
    "És mint mondtam a cölibátusról vita zajlik az egyházon belül is"
    Ennek ellenére az intézmény áll. Ha majd megdől akkor kibújhatsz ilyen címen a kérdés elől. Tehát cölibátus van ami természetellenes, bűnös, reprodukciómentes cselekmény a te álláspontod szerint. Ezen kritériumok alapján pedig már azt mondod hogy védeni kell a gyereket, mert az szülői döntés hogy láthat-e ilyet.

    Én: "Ami viszont a te ’reprodukcióra képtelen természetellenes’ logikád mentén már bűn."
    Te: "ferditesz, én ilyen összefüggésben ezt nem mondtam,"
    Amit mondtál: "A homszexuális cselekedetek tényleg bűnnek számitanak, mert természetellenes, ezt úgy értem, hogy megakadályozza a reprodukciót"

    Legalább azzal legyél tisztában hogy miket hordtál eddig össze.

    "Azt, hogy te mit értettél és mit nem az a te dolgod, ne kérd rajtam számon a pongyola megfogalmazásod."
    Ezt írtad:
    "tömegmédiában tizezrekhez eljutó képsor"
    "A média szerencsére nem a leszbikus csókról szól"
    Ezek szerint mégsem jut el a leszbikus csók tízezrekhez, mivel a média nem erről szól. Jól értem a mondataid, vagy pongyola voltál? Lol. Ilyen az amikor elkezdesz nyelvészkedni kb. értelmetlen dolgokon. Ez viszont visszafelé is működik, mivel te kezdted el pongyolán használni a média kifejezést. Vegyük észre hogy végülis a Jóbarátok sorozat kapcsán nincs érdemi reakciód, csak elkezdtél elterelődni a média kifejezésre rácuppanva. Ennyit tudsz, maszatolni.

    "A magamfajta konzervativ békében akar élni, lehetőségéhez mérten fejlődni és vigaszt nyújtani az elesetteknek."
    Ebben hol van benne az hogy megmondod hogy a homoszexualitás nagyrészt bűn? A problémás részek vannak fókuszban, nem az hogy reggelire betolsz te is két parizert.

    "És hazudsz megint, hogy ez kihalófélben van, vágyvezérelt vagy, droid."
    2018 Magyaroszág:
    14% állította, hogy a vallás fontos szerepet tölt be az életében,
    17% jár vallásos szertartásra legalább havonta
    16% imádkozik minden nap.
    A tipikus templomba járó nő, idős, községben él
    A lényeg, amiből a trend táplálkozik az ez: 16–29 év közötti fiatalok
    67% felekezeten kívüli
    26%vallotta magát katolikusnak
    6% protestánsnak
    3% jár legalább hetente templomba
    A tipikus templomba járó nő, idős, községben él

    "Alapbeállitásnak veszed, hogy a prédikációk hatására lesznek hivők, aha... Én forditva látom,"
    Akkor pedig
    Te alapbeállításnak veszed hogy a "tömegmédiában" lévő képsorok hatásár a lesz valaki meleg. Én akkor meg ezt látom fordítva.
    No, akkor melyik az igaz? Ez a gond az elmélettedel, bármikor megfordítható, és ugyanúgy működik. Tágabb contextusban veled pedig az a gond hogy egysíkúan gondolkozol, kizárod ami nem tetszik, ezért lépsz bele folyamtaosan logikátlan érvekbe. Kimondasz valamit, de nem vagy képes leellenőrizni, hogy konszitens-e, mert a kritikus gondolkodás képességét a vallásos megközelítésed elnyomja. Elfogadod isten-t akkor is ha logikátlan, sőt ellentmondásos, és épp ezért káros a gyermeki agyba ezt bevinni. Istennek záró hatása van a világra, szemben a materiális, tudományos valósággal.