• defiant9
    #198
    "De válasz. Igen."
    Tehát ezen állítás valótlan?
    Allah csupán egyetlen isten. Magasztaltassék! Hogyan is lehetne gyermeke!
    Illetve jól látom hogy Isten fiát valójában nem Jézusnak hívták hanem Honszu-nak?
    Egyiptom első átmeneti korában Ámon már mint teremtő, az istenek atyja jelent meg. Női része különvált tőle és feleségeként szerepelt, akit ekkor Mut-nak hívtak. Ámon és Mut egyesül minden évben, ezt az ünnepet hívják Opet-ünnepnek. Ámon és Mut fia Honszu vagy más néven Khonsu, a holdisten.

    "Biblia alapján tehetek megállapitásokat"
    És miért lenne ez bárkire nézve kötelező érvényű? Az hogy szerinted valami bűn az innentől magánvélemény kategória.

    "hogy nem frusztrálja az egészségeseket a természetellenes életmód"
    Tehát téged frusztrál? Akkor is ha egy papot látsz aki olyan életmódot él amiben természetellenes módon megtagadja a szexualitást?

    "Egy kalap alá veszed a 18 év alattiakat, mikor egy majdnem felnőttet hasonlitasz"
    Nem én teszem ezt, hanem a törvény aminek tapsikolsz. Tehát szerinted helytelen a fiatalkorúak teljes csoportjára alkalmazni a megkötést? Hány éves kornál húznád meg a határt?

    "Az nonszensz, hogy a pappá válás minták alapján történik"
    Miért is lenne az? Ha nem látna papot meg templomot akkor nyilvánvalóan soha nem akarna pap lenni.

    "Ja azért lett valaki pap mert látta a Jóbarátokban"
    Kezdesz belezavarodni. Az analógia lényege az hogyha szerinted a Jóbarátok miatt lesz valaki meleg akkor ugyanez igaz arra hogy aszexuális pap meg azért lesz mert ezt a mintát látja a vasárnapi misén. A logika nem nagyon megy ma (sem).

    "Valahogy becsempészted ezt a Jóbarátokat ebbe a beszélgetésbe, de nem tudom mire fel,"
    Kb. erről szól a média. leszbikus csókváltás

    "Mondtam, egy későbbi idősávban megnézheted, ha erre vagy kihegyezve."
    Akkor ide kell a miséket is száműzni? Egyébként meg ismét nem megy logika, itt a 18 éven aluliakról beszélünk.

    "Na ja a cenzúra"
    Igen az, by definition, olvasd el wiki-n ha ilyen szinten tájékozatlan vagy. Azért mert szerinted nem az és ezt veszed etalonnak az újabb megnyilvánulása az arrogáns majd én megmondom mások hogy gondolják konzervatív mentalitásnak.

    "tudományos ismeretek szerint"
    Idézd be kérlek akkor melyik is volt az 2021-es világmegváltó tudományos kutatás ami éppen most Magyarországon került elő és eddig nem létezett, és ami alapján ez megalapozott döntés lett. Kb. vaknak is nyilvánvaló hogy alantas politikai hatalmi érdekek mentén jött létre ez a törvény, még tovább polarizálva a társadalmat.

    "de az agyadba (a gyerekek agyába) ez beleég"
    Akkor az is hogy a papnak nincs családja, de méginkább az hogy valótlanságokat állítanak a keresztény templomokban vagy hittan órán. A fiatalkorúak védelme érdekében akkor ezek hozzáférhetőségét korlátozni kell,a te logikád szerint. Jól gondolom?