• defiant9
    #132
    "Én nem ismerem a Koránt, de te meg se a Koránt nem ismered, se a Bibliát, akkor meg mire vered itt?"
    Arra hogy nem ragdtam meg a te szűklátókörű szinteden, amikor nem ismersz valamit akkor felveszed a keresztény szemellenzőt, én képes vagyok több forrásból tájékozódni, és elolvasom azok álláspontját akik ismerik mindkét irományt.

    Az Iszlám álláspontja Jézusról (béke legyen vele) két merőben ellentétes vélemény között helyezkedik el. A zsidók visszautasították Jézust (béke legyen vele) mint Isten prófétáját, és csalónak nevezték őt. A keresztények ezzel szemben Isten fiának tartják őt, és ennek megfelelően imádják. A Korán visszautasítja a Szentháromság eszméjét ugyanúgy, mint azt, hogy Jézus (béke legyen vele) Isten fia lenne.[i]

    "Erről a lobbiról beszélek ami egyre nagyobb befolyást nyer mostanában."
    Milyen lobbi ugyan? Üres konteózás ez is, ahogy az isteni hatalom maga.

    "hanem a környezeti hatások is befolyásolják,"
    Ilyen környezeti hatás pl. a gyerekeket molesztáló papok ugye?
    Egyébként valóban több dolog közrejátszhat, pl. kimutatható a korreláció többfiú testvér megléte.

    "Azokra amiket felhoztál és nem válaszolok"
    Valójában pedig nincs érdemi válaszod. Ami jól korrellál azzal hogy a hívők(=agymosottak) érvelési képességei gyengébbek:

    [i]Érvelés (kék), munkamemória (narancs), verbális érvelés (piros) és a teljes átlag (szürke)

    Tehát jó lenne ha a gyerekeket távol tartanák a vallástól, és az egyház semmiféle propagandát nem fejtetne ki fiatalkorúak irányába.
    Na, jó vasárnapi bégetést a nyájban, már ha (lelki)pásztor engedi!