• lammaer
    #3
    Sajnos én is ezt látom. Tinédzser fiam teljesen együtt él a mobiljával, amint pittyen egyet hogy valahol üzenet van (discord, sms, face, akármi), máris nyúl utána hogy megnézze ki írt és mit. És az esetek óriási többségében csk vki irt vmi teljesen lényegtelen fasságot (nyomot egy likeot egy kommentre meg ilyenek), szóval nem arról van szó hogy most jött a hír hogy egy meteor közelít a földhoz és mind meghalunk.
    Szoktam is morogni, hogy ne féljen már ennyire lemaradni a hírekről... FOMO szindrómás :)

    Engem borzasztóan idegeít, leülünk mondjuk közösen megnézni a filmet - amit mondjuk ő szeretne megmutatni nekem - és azt veszem észre hogy film közepén cseszteti a mobilt mert pittyent.

    Komoly harcot kell vívnunk hogy pl ha összeülünk enni legalább napjában egyszer, akkor senki nem hozhat mobilt az asztalhoz vagy ha filmet nézünk akkor kapcsolja le a telón rajta a wifit.

    Most is hallom zárt ajtón keresztül hogy percenként csingel a mobil....

    Mindezt úgy hogy nekem még mobilom se volt amikor ő megvette a sajátját, tehát még csak azt se mondhatjuk hogy rossz példát mutattam neki.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.03.05. 11:31:12