• wraithLord
    #3
    A diavetítés az 6 hüvelykes méretben is diavetítés, max. nem érdekel annyira, mert nem nézegeted annyit.
    Márpedig ha valaki rendszeresen használ 120 vagy annál magasabb képkockafrissítési frekvenciájú monitort, akkor a 60 Hz-es olyan lesz, mint a diavetítés. Még az egérkurzor mozgásán is feltűnik.
    Nekem mondjuk nem lenne baj, hogy a telefonom csak 60 Hz-es, mert nem használom sokat, csak chatelésre, ügyintézős appok használatára meg néha böngészésre... De nagyon sokan, főleg a fiatalok azon élnek, nekik jól jöhet. Ha nem is tűnik fel a 60 Hz, mert nem nagyon szokott az illető 60 Hz-nél gyorsabb kijelzőn dolgozni/játszani, a szemet akkor is jobban kíméli a 120 Hz-es kijelző (legalábbis saját tapasztalat alapján erre jutottam).

    Tudom, hogy a filmek 23 FPS-esek, a videók meg maximum 60, de inkább 30. Viszont az megint egy más dolog. A játékoknál is lényegesen kevésbé zavaró (és teljesen más "élmény"), ha a videókártya elégtelen teljesítménye miatt kevés az FPS, és nem a monitornak kicsi a frissítési frekvenciája. Tehát a 2 "probléma" csak jellegében hasonló, de nem ugyanaz.