• plus44
    #3
    Én nem látom, hol veszi evidensnek (ez alatt nyilván azt érted, hogy a cikkíró is elfogadja és helyesnek tartja), szerintem csupán úgy ír róla, hogy tudatában van a tendenciáknak, de nem feltétlenül tartja igazságosnak, jogosnak vagy megváltoztathatatlannak a felosztást. Te nagyon leszűkíted és kiforgatod a szöveget, és az érvelésedben is szélsőségekre támaszkodsz. Szó sincs arról, hogy a nőket kemény fizikai munkára kellene bírni, vagy hogy ők kívánnák azt, viszont pl. egy irodai munkánál, vegyünk alapul egy általános, gyakori munkakört, ami leginkább kimerül az ügyintézésekben, adminisztratív feladatokban, nem feltétlenül csak nők végezhetnek jó munkát. Én sok esetben látom azt, hogy olyan nőket vesznek fel irodai feladatkörökbe, akik életükben nem használtak számítógépet, gépelni végképp nem tudnak, és fogalmuk sincs, hogy működik egy office, de a bonyolultabb programokat, feladatokat már nem is említem, mindössze azért, mert a munkakörük általában női, és sok esetben sajnos a főnök is szívesebben legelteti a szemét egy miniszoknyás, fiatal lányon, mint egy férfin, aki lehet, hogy negyed annyi idő alatt tökéletesebben végezné el ugyanazt a feladatot a számítógépen. De millió példát írhatnék még.