5
  • Tntmaxy
    #5
    +1
  • gosub
    #4
    Nálunk a 12 rendezvényszervezőből 1-2 szokott férfi lenni, évente kb 1-2 fő a fluktuáció. Egyszerűen így jelentkeznek, hazug a cikk, hogy ezt az arányt diszkrimináció miatt tenné nálunk a munkaadó. Most az ilyen sztereotip cikkek a menők a trend ahol állandóan a diszkriminációról van szó. Az én szakmám iskolájába is fehér holló a női jelentkező, pedig várnák őket. A munkahelyemen mindenféle szakterület van, azokon a területeken ahol a fizikai munka rész növekszik szépen elfogynak a női alkalmazottak, ahol meg a legtöbbet kell ücsörögni ott kb kizárólagosan nők vannak. Ha emelni, átpakolni kell egy számgépet, vagy odébb tenni egy asztalt azonnal csak a férfiak kerülnek előtérbe, azaz hívják, hogy ez nekik nem begyere... Az állatlános karbantartás nálunk egyáltalán nem egy megerőltető feladat, simán csinálhatnák nők is (persze már ez a feltételezés is diszkriminatív), de 25 év alatt még soha se jelentkezett erre nő.
    Ha ennyire nagyon nagy a diszkrimináció akkor lenne pár munkaköri ötletem ahová bevezethetnék a divatos női kvótát és meglátnánk hogy csődöltetnénk be a területet jelentkezők híján.
    Ez az egész egy marginális probléma, ami felfújva lehet revolverezni, sztereotípiát kiépíteni és ráhúzni olyan területekre, témákra amivel a normális beállítottságot rombolni lehet.
  • plus44
    #3
    Én nem látom, hol veszi evidensnek (ez alatt nyilván azt érted, hogy a cikkíró is elfogadja és helyesnek tartja), szerintem csupán úgy ír róla, hogy tudatában van a tendenciáknak, de nem feltétlenül tartja igazságosnak, jogosnak vagy megváltoztathatatlannak a felosztást. Te nagyon leszűkíted és kiforgatod a szöveget, és az érvelésedben is szélsőségekre támaszkodsz. Szó sincs arról, hogy a nőket kemény fizikai munkára kellene bírni, vagy hogy ők kívánnák azt, viszont pl. egy irodai munkánál, vegyünk alapul egy általános, gyakori munkakört, ami leginkább kimerül az ügyintézésekben, adminisztratív feladatokban, nem feltétlenül csak nők végezhetnek jó munkát. Én sok esetben látom azt, hogy olyan nőket vesznek fel irodai feladatkörökbe, akik életükben nem használtak számítógépet, gépelni végképp nem tudnak, és fogalmuk sincs, hogy működik egy office, de a bonyolultabb programokat, feladatokat már nem is említem, mindössze azért, mert a munkakörük általában női, és sok esetben sajnos a főnök is szívesebben legelteti a szemét egy miniszoknyás, fiatal lányon, mint egy férfin, aki lehet, hogy negyed annyi idő alatt tökéletesebben végezné el ugyanazt a feladatot a számítógépen. De millió példát írhatnék még.
  • lammaer
    #2
    +1

    Ettől vagyok én is ki manapság, amikor erőnek erejével próbálják betolni a hölgyeket mindenhova, mert ha nem, akkor DISZKRIMINÁCIÓ.

    Ha azon senki nem akad ki hogy óvodákban/iskolákan/szociális inzézményekben sokkal több a nő, akkor azon miért ha mondjuk a nehézgépkezelők közt meg jóval kevesebb.

    Az egyetlen dolog amit megértek, hogy általában ezek a szakmák alulfizetettebbek, kevésbé megbecsültek - de erre nem az a megoldás hogy akkor ráeröletünk más szerepeket a hölgyekre, hanem hogy jobban megbecsüljük azt.

    Ebben a témában mindíg ez jut eszembe.....https://www.youtube.com/watch?v=64al8TvGYjw ahogy a csávó mondja hogy "harcoljon ő a realitások ellen :D"

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.01.26. 16:19:27
  • Akva
    #1
    "A nőket az alapvetően férfiszakmákban, míg a férfiakat az alapvetően női szakmákban éri diszkrimináció."

    Na most ha a cikkíró is evidensnek veszi, hogy léteznek férfiszakmák és női szakmák, akkor mi kifogásolnivaló van ebben? Mintha az ellen berzenkedne valaki, hogy a férfiakat nem szeretik látni a női vécékben, a nőket meg a férfivécében. Diszkrimináció!

    Egyébként eléggé közismert, hogy a társadalmi munkamegosztás első formája a nemek szerinti munkamegosztás volt. Lehet mérgelődni, hogy nem mindenki vájár vagy szülésznő, de érdemes belátni, hogy a férfiak és nők, bár azonos értékűek, nem minden tulajdonságuk azonos, noha léteznek férfias nők és nőies férfiak. De az is érdekes, hogy nem találkoztam még nővel, aki a vájár vagy csatornatisztító szakmát követelte volna nők számára, és ha meghirdetnének ilyesmit, borítékolható, hogy gyér lenne az érdeklődés. De a sportokban sem kívánnak a nők a férfiak ellen indulni, pedig a sakk esetében tényleg nem látni alkati előnyt a férfiak javára. Polgár Jutka indult is sikeresen, de valahogy nincsenek követői. Pedig nem tilos. Nincs semmi diszkrimináció.
    .
    .
    Utoljára szerkesztette: Akva, 2021.01.26. 12:28:56