Hová lettek a férfiak?
  • kakukk2
    #92
    Kicsit utánanéztem a háború előtti abortuszhelyzetnek. Az 1878-as törvény valóban gyilkosságnak tekintette az abortusz minden formáját. Később azonban az élethez igazodva született egy kúriai döntés, ami szerint az abortusz nem büntetendő, ha a terhesség vagy a szülés az anya egészségét veszélyezteti, vagy ha a gyerek várhatóan nyomoréknak születik. Ennek eldöntését az orvosokra bízták. A törvényt magát tehát az országgyűlés nem módosította, a törvény alkalmazását azonban a Kúria igen. A magyar lakosság ehhez volt szokva, és ezért volt nagy a pofára esés, amikor Rákosiék úgy vezették vissza az 1878-as törvényt, hogy a Kúriának ezt a döntését figyelmen kívül hagyták.

    Az USA-ban a négerek helyzete miatt mát a hatvanas években sejteni lehetett, és sokan sejtették is, hogy a törvény előtti egyenlőség megadásával a probléma nem fog megszűnni. Ez tehát borítékolva volt, csak valakiknek oda kellett állni mögéjük, és megszervezni őket. A nők és az „LMBTQ közösség”, hát azokra kevesen tippeltek volna 50-60 évvel ezelőtt. Csakhogy ezeknél egy diktatúra kiépítése folyik, mégpedig egyre nagyobb tempóban. Márpedig a történelem tanúsága szerint bármely diktatúrára egy jól meghatározható társadalmi réteg lehet veszélyes, ez pedig a fehér heteroszexuális férfiak tömege. Ők azok, akik a legjobban megszervezhetők, sőt önmagukat is megszervezni képesek. Ha pedig komolyra fordul a dolog, akkor ők állnak a frontvonalban. Ezért a 20. század totális diktatúráinak receptje alapján ezeket vagy meg kell nyerni (nácik), vagy meg kell törni (kommunisták). Jobban megvizsgálva a dolgot azonban kiderül, hogy Hitler megnyerési taktikája kétélű fegyver volt, egész uralma alatt félnie kellett ezektől, akik ráadásul a háború miatt fegyvert is kaptak. Szóval a náci bagázs legjobban a saját hadseregétől félt. Magyarul ez a módszer nem jó módszer. Ott van viszont a kommunista módszer, ami fényesen bevált. Meg kell törni őket. El kell venni a múltjukat, az önbecsülésüket, a társadalomban betöltött szerepüket. Meg kell alázni őket. Ez zajlik az USA-ban nem tudom mióta, de Clinton elnöksége óta egyértelműen. Legalábbis nekem akkor vált gyanússá. Amikor a történelmi múltat, vagy általában a fehér civilizációt támadják, akkor is a fehér heteró férfiakat támadják, hiszen ezt a civilizációt döntően ők teremtették meg. Mondhatnék én erre ezernyi példát, de most csak egyet, ami viszonylag friss, és nálunk talán nem annyira közismert. Egy Demme nevű amerikai filmrendező a kamerák előtt reszkető hangon kért bocsánatot, mert amikor 30 évvel ezelőtt A bárányok hallgatnak c. krimit csinálta, „nem volt eléggé tapintatos az LMBTQ közösséggel szemben, nem tisztelte eléggé jogos érzékenységüket”. Vajon miért jut nekem erről Mao és Sztálin eszembe ?