• mrzed001
    #126
    "Ergo ha úgy vesszük akkor igen is szetvalogatja az elektronokat."
    Nem értettem mi ez a szétválogatja az elektronokat duma ... köszönöm, így már értem.
    Hát, bizony "szétválogatja" !


    MolniBalázs, miféle villanyász vagy, ha annyit sem tudsz, hogy mi az a potenciáldifferencia ?
    Azt se tudod, hogy az inverter magasabb feszültséget állít elő, mint a bejövő?
    Szóval kezdjük akkor talán az alapoknál, mert totál nem értesz semmit se.
    Tessék egy buta leírás, háziasszonyoknak szánva: http://www.naplopo.hu/tudastar/szakcikkeink-hasznos-irasaink/333-halozatra-kapcsolt-napelemes-rendszerek-energiamerlege

    Azaz amikor termelsz, akkor IGEN elsődlegesen önmagadnak, saját belső fogyasztásra termelsz. A felesleg megy ki.
    Azaz ha ekkor rádugod tölteni az EV-t, akkor igen, TOTÁLISAN KIZÁRÓLAG TISZTA zöld energiával töltöd, amit te magad termeltél meg.
    A teljes töltés a saját áramodból van.
    De ez tényleg annyira alap, hogy el sem tudtam képzelni, hogy még ennyit se tudsz.
    Ami az igazán vicces, hogy a valóban szakmai napelemes topikokban (azaz nem itt) még a Karen-ek is értenek ennyit.
    Ok a múltkor el kellett egynek magyarázni, hogy ha invertere szerint a hónapban pl 1000 kWh termelt, és Elmü felé csak 700kWh amit számolt az óra ... az úgy OK, mert akkor 300 kWh-t elhasznált a saját háza közvetlenül napelemről.
    De legalább egyből meg is értette.