Microsoft Flight Simulator 2020
  • Clidey
    #1791
    Nem is kell hozzá paint kit, mert van egy teljesen fehér festésű változat, arra lehet dolgozni szépen.
    Sajnos tapasztalatom szerint az FS2020 beköszöntével jelentősen beszopódtak a repainterek... :))) Rengeteg helyen találkozni értelmetlen mapping-tükrözésekkel (a'lá Carenado, ugye), mapping torzításokkal, amik miatt sok esetben esélytelen a csak tiszta Photoshop munka, mindenképp használni kell egyéb segédprogramokat is.
    Én azt szoktam csinálni, hogy először MCX-ben alaphelyzetbe rakom az összes animációt, aztán az így kapott 3D modellt megnyitom Blenderben, ott kitörlöm a szükségtelen objekteket (Pl. icing poligonok, crashbox, stb), majd az így kapott lekopaszított 3D modellt átrakom Substance Painterbe és ott elkészítem a festést, végül a kapott textúrákat Photoshopban "finomhangolom", rakok rá AO-t, kézzel kijavítgatom amit a SP elbénáz stb.
    Meglehetősen pepecs meló, sajna elmúlni látszódnak már azok az idők, mikor egy fél délután alatt össze lehetett dobni egy-egy repaintot.