• TokraFan
    #350
    "Amit Tesuto kiabál, az leginkább a saját buta hitvilága, aminek semmi köze se az aktuálpolitikához, se úgy általában a politikához, leginkább arra jó neki ez, hogy gyűlölködjön"

    Én úgy látom, hogy az ilyen emberek azért pofáznak ennyit a saját vágyálmukról, mert maguk sem képesek azt elérni és aszerint élni, így kognitív disszonancia alakul ki bennük, amit a saját problémáik másokra hárításával oldanak fel (pl. "én is pont olyan szaréletű vagyok mint mindenki, de csak azért, mert mindenki más hibás és nem úgy él, ahogy a mesében olvastam. Én tehát nem vagyok hibás amikor ugyanazt csinálom, csupán vétlen áldozat vagyok miattuk"). És akkor jön az, hogy irtsunk ki, égessünk el, öljünk meg mindenkit, aki nem az én álmaimat kergeti. Ez a jelenség az önhipnózis egy változata, keverve egy jó adag szocializációs torzulással (betegséggel), mely miatt nem tanulták meg gyermekkorban a hibáikkal való szembenézés képességét. Ez is ovis szint, amikor Pistike az általa kezdeményezett verekedést letagadja, majd a tetejébe még az áldozatot kezdi hibáztatni a saját bűne miatt.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.17. 23:05:34