• slowtroll
    #344
    "Mármint itt arra gondolsz logikus alatt: hogy állításod szerint, nem zárható ki, hogy egy olyan szimulált valóságban élünk, ami sehogy sem bizonyítható; és ezért - szerinted - megkérdőjelezhető lehet minden amit tudunk, és bármilyen a jelenlegi tudásunkkal szembeni állítás ugyanolyan jó, akár a vallásoké is, mindezt azért, mert lehet, hogy egy semmivel nem bizonyítható állítás igaz, de lehet, hogy nem."

    ha nem zárható ki, hogy egy szimulált világban élünk, akkor nem állítható, hogy csak egy (az elfogadott) magyarázata létezik a valóságnak. ha nem állítható, hogy csak egy magyarázata van a valóságnak, akkor akár isten is lehet magyarázat vagy a mikulás. lényeg, hogy alkossanak önellentmondásos egészet, nem kell egymással összhangban lenniük a magyarázatoknak. szerintem ez tök egyértelmű és egyszerű következtetés. azt szeretnéd a szájamba adni, hogy én mondjuk a szimulált valóságban hiszek? vagy istenben? nem így van. pont ezt írtam le abban az üzenetben, amire válaszoltál: ez a rendszerből nézve eldönthetetlen, és az állításom is az, hogy eldönthetetlen. ha valaki ezekből kihúzza bármelyik lehetőséget, az ezáltal olyan dologról tesz kijelentést, amiről nem tehet, és így a kijelentése hamis lesz.