• Irasidus
    #140
    "megfelelő körülmények között szükségesnek tartom."

    Én nem. Azok az emberek akik ölnek, szociálisan és érzelmileg visszamaradott emberek, vagy egyenesen patologiás esetek. Tudod mi az a simogató? Börtönökben van, állatokat lehet simogatni, ami neked tök normális dolognak tűnik, de rengetegen ott tapasztalják meg először, hogy a kezükkel nem csak ütni lehet, egész életükben vagy ők ütöttek, vagy őket ütötték. Nem viccelek, nem költői túlzás, ez szó szerint igaz, és az a legszánalmasabb ebben a világban, hogy ezek az emberek az orvos szakértői vizsgálatok szerint egészségesek! Nem csak itthon, hanem mindenhol a világon, ami kész röhej. A szemet-szemért bronzkori bibliai elv, már csak ezért is elavult. Persze tudom, jön majd a kérdés, hogy akkor is azt akarnám, ha az én családtagomat... biztos, hogy nem, de éppen ezért kell valaki másnak dönteni, hogy ne a személyes érintettség beszéljen belőlünk, ezért bíróságra bízzuk, egy független emberre. Szóval aki öl, annak valami probléma van a fejével, és lehet, hogy soha nem lehet helyrehozni, de legalább meg kellene próbálni, és ha nem megy, akkor elzárva tartani a társadalomtól, de nem kivégezni. Én ebben hiszek... Te viszont ilyen sérült embereket megölnél. Csodás a te hited!


    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2020.08.04. 20:24:53