• Irasidus
    #57
    Lehet, hogy szóról, szóra elmondtad egy ESA munkatárs nyilatkozatát, de ettől még nincs igazad sem neked, sem az állítólagos munkatársnak, akinek egyrészt tényleges a magyar helyzetről fogalma sem lehet, másrészt ezek szerint nem tud a PECS program, a folyamatos magyar halasztás kérelméről, ami egyébként nyilvános... 2003. november 5-én Magyarország aláírta a PECS-dokumentumot - Cooperating State agreements with ESA - ami szerint nekünk 2007-ben lehetőségünk lett volna csatlakozni az ESA-hoz, amit elhalasztottunk. Ha már ennyire kivagyisági kérdést csinálunk belőle, én meg a kezembe tartottam azt a dokumentumot, ami az első halasztási kérelmet tartalmazta, bársonyzöld irattartóban volt, ha érdekelnek a részletek, és konkrétan belülről követtem az egészet. Arról viszont amit írtam, sem a sajtó nem beszélt, sem az ESA nem tudott, mivel titkolni kellet, de te biztos többet tudsz otthonról a fotelből, csak azzal nem vagy tisztában, hogy nem minden zajlik nyilvánosan, és sok nyilatkozat csak olyan töltelék. Ellenben a magyar költésgvetés nyilvános, nézd meg mennyit szántan az űrkutatásra, és mennyi volt az ESA-nal előirányozva, illetve nézd meg, hogy fél évente új államtitkárt kapott az űrkutatás, akik semmiben nem volt érdekeltek, nem is foglalkoztak ezzel. Ezek is nyilvánssak.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2020.08.08. 07:53:15