• Sydra
    #87
    "Miert az 1000 ft-os es 50 millio forintos peldakat emlegeted, mikozben a legtobb kezeles a 100ezres-millios nagysagrendben mozog?"

    A te példádra reagáltam! :D Ha rossz példát hozol az is az én hibám?

    "Jah persze, a gazdag szuloknek a jo maganiskolakra lenne penze, a szegeny szuloknek meg rossz, olcso maganiskolara..."

    Ja most is a gazdag szülők jó minőségű kakaót tudnak venni, te meg veszed az olcsó rossz minőségű kakaót. A kakaótermelés is legyen állami kézben!
    ... na ez pont ilyen.

    "Annyi uj muszert es orvost vesznek amennyit akarnak."

    A valóságban a piac úgy működik, hogy véges mennyiségű erőforráson osztozik 7 milliárd ember és szubjektív értékbecsléseken és cseréken keresztül döntik el, hogy mi hova kerüljön és hogyan legyen felhasználva. Nincs olyan, hogy annyit veszel valamiből amennyit csak akarsz. Ezt ha nem érted, akkor teljesen feleslegesen húzod itt mások idejét az akadékoskodásoddal.

    "A rejtely az az, hogy miert akarsz meg egy az eddigiaknel is meg jobban elbaszott rendszert...
    Ezt nem en talalom ki, hanem a gazdasagi szakertoi velemenyt tolmacsolom neked."

    Én azt látom, hogy te akarsz elbaszott rendszert és mivel te nem érted miről beszélsz olyanokra hivatkozol akik szintén nem értik, de az egódat megnyugtató dolgokat mondanak. Olvass Mises-t meg Rothbard-ot ha érdekel a gazdaságtan!