• mizar1
    #91
    A lényege nem ez annak, amit mondok. Átszervezéssel, pazarlás (főleg élelmiszer) csökkentéssel sokkal hatékonyabban, olcsóbban és gyorsabban csökkentenénk a környezetszennyezést és a széndioxid kibocsájtást is, (ha most erre hegyeztük ki a dolgot), mint azzal, hogy büntetünk feltörekvő gazdaságokat, mint amilyen pl. a miénk is. Így lelassul az életszínvonal emelkedés a feltörekvőknél. Magyarországnak a legjobb megoldás valóban az atomenergia részarányának növelése, hiszen kicsik vagyunk, relatíve nagy részarányt tud képviselni. Ha jól tudom, 6-8 blokk ki is elégítene minket amíg nem kezdünk tömegesen elektromos autókkal autókázni. Ha minden család átállna erre, akkor ezt is tripláznunk kellene, akkor kellene úgy 20-24 blokk. Lehet, persze, hogy valamivel kevesebb, ezt csak úgy becsültem. Lényeg, hogy mi jelentéktelen szennyezők vagyunk, az EU 1,5%-a ebből a szempontból, világszinten meg elhanyagolható. Szóval nekünk más stratégiai vonalon kell mennünk, nem a széndioxid-lelkiismeretfurdalást növelni az emberekben. Már ott tartunk, hogy fiatal nők nem akarnak gyermeket, mert mindenhonnan az dől rájuk, hogy a bűnös emberiség tönkreteszi a Földet, minek erre a Világra? Nem egy nőnek írtam már, hogy ez butaság részéről. Nekünk az atomerőmű kapacitást érdemes növelnünk, és a családokat kellene támogatni a napcellák telepítésében és kimaradni ebből a politikai klímahisztiből, tüntetésekből és hasonlókból. A mérnökök meg teszik, tegyék a dolgukat.
    Utoljára szerkesztette: mizar1, 2019.12.28. 11:56:32