• defiant9
    "A termékekben vicc szinten van benne az az adó amire te hivatkozol."
    Ez a vicc szint mégis képes volt bedönteni Lölő szénégetésre épülő üzleti modelljét.
    1kWh elektromosság lignit égetéssel kb. 0.35kg CO2-t termel, kb. 3 forint a CO2 költsége, ennek az áramnak a piaci ára 10-20 Ft közt van valahol(netto, transzfer költség nélkül). Szerintem ez nem egy vicc tétel már most sem, de persze még emelkedhet. Az hogy egy iphone-ban nem ez a fő tétel az is tény, de az energia ára azért minden termékben látható szinten jelentkezik, és én ide sorolom kontérnerszállító vagy a last mile carrier üzemanyag égetését is. Ezért mondtam hogy az olcsó energia korának végét a zsebünkön is érezni fogjuk.

"Ha Kína és USA beletoj akkor nekünk is belekéne. Ez a helyzet."
    Ez egy igen felelőségteljes viselkedés, ha más lop/gyilkol és ebből meggazdagodik akkor tegye mindenki ez a kizsákmányoló attitűd lenne morálisan helyes? (és még te papoltál az erkölcs meg a hittan fontosságáról, most meg kiderül hogy vérkapitalista vagy:))
    Egyébként Kínában és az USA-ban is van CO2 piac, de tény hogy az EU ha nem is első, de eléggé elől jár ebben.
    Utoljára szerkesztette: defiant9, 2019.12.29. 11:32:23