• xrt
    #2
    Előre bocsátom, lehet szidni, mindig a szkeptikus álláspontot írom le. Ennek ellenére minden választ köszönök.

    Csak nekem van olyan érzésem, hogy túl messzire tekintünk, ahelyett, hogy a közvetlen környezetünket megértenénk?
    Csak pl. a Voyager 1 és 2 által küldött adatokra sincs kielégítő magyarázat, mint pl. arra, hogy miért is melegszik indokolatlanul.

    (Nos ezért leszek elátkozva, de; exobolygókat fedezünk fel, csillagok árnyékában áthaladva, tényként leírva. Mi van ha csak egy porszem kezdett keringeni a légüres térben lévő megfigyelő eszköz előtt? Lévén csak egy árnyékot látunk... Azt ugye senki sem mondhatja, hogy egy árnyékról színképelemzést lehet végezni... /Tudom nem reális, de mi van ha? Kizárta bárki is ezt a lehetőséget már?/)


    Szerk.: Nem lehet, hogy a csilliárdnyi fényévre levő objektumok korrekt megfigyeléséhez meg kellene tudni a csillagközi tér mibenlétét? Nem-e lehet (tudom nem jó kifejezés), hogy ez a közeg megváltoztatja a megfigyelések és a valóság kapcsolatát?
    Utoljára szerkesztette: xrt, 2019.12.07. 18:17:08