• CrazyAchmed
    #140
    A képletszerkesztgetésre, kivágásra, beillesztésre gondoltam, hogy azzal nem pöcsölnék, ha nem muszáj. Alapból el is szoktam engedni az ilyeneket, de az arrogáns hangvétel vitára késztetett, főleg úgy, hogy hangoztatod is, hogy valójában nem ez a szakmád. Igazából nekem sem szakmám a fizika, de a matematika igen. Persze most mondhattam volna, hogy a cern-ben vagyok kutató, de mint ahogy nem gondolnám hogy bekamuzod a szakács-szakmát, én is megtisztellek az őszinteséggel. Szóval a matematikai vetületéről az elméletednek van jogalapom nyilatkozni, hiszen mint írtam én ezt tanultam, ez a szakmám.

    Szóval azt mondom számítási eljárásnak, hogy pl. Leibniz-sorozat segítségével 4, 2.6, 3 stb, Arkhimédész módszerével meg más értékek jönnek ki egy-egy lépésben. A te három törted háromféleképpen közelít a kívánt értékhez, de végül tetszőleges n lépésben közelít mindegyik egymáshoz. Ez persze csak akkor igaz, ha jók az alapképleteid.

    Hiába pattogsz, a három törted nem függvény. Az én véleményem az, hogy nem érted a matematikát.