• Szefmester
    #7
    Fura... én ezek szerint valami ufó vagyok.
    5 éves koromban kerültem egy c16 elé, és az elmúlt 32 évben valamilyen monitort biztos bámultam. A szemem meg -4,5es... ami ugye nem jó, de nem is tragikus (hehe). De fura módon egy alkalommal romlott egy teljes dipotriát mikor tizenhatoztam egy raktárban neoncsövek fényénél... akkor 3 hónap elég volt a romláshoz, pedig 7 évesen lettem szemüveges mert távolra hunyorogtam erősen.
    Pár éve még szabad szemmel forrasztottam és ellenőriztem smd alkatrészeket amiket a váltóim csak nagyítóval tudtak nézni (az utánam jövő teszterek nem találtak hibát a munkámban), miközben ha nincs rajtam szemüveg 20 centin túl csak foltok ugrálnak...

    Nem voltam 20 mikor egy haver beszólt hogy a sok gépezéstől romlik a szemem... nos, ő két év gépezés alatt elérte azt a szintet ami nekem 30ba került...neki már műtötték is a szemét de azóta ismét lencsék mögül nézi a világot.

    Ma még a munkám is monitor elé köt, ahogy az egyik hobbim is, és csak az zavar ha fel van kapcsolva a villany mert az még mindig a jó öreg neon...