12
  • defiant9
    #12
    A monitor bámulása sokkal kisebb UV terhelést jelent mint naphosszat a szabad ég alatt a szőlő kapálása, illetve.nem a gyenge szemizmok felelősek a szem fókusz küzeli tartományárának csökkenésesért hanem a szemlencsében lévő rugalmatlanabb terület növekedése, ez egy természetes folyamat. A képen lévő kínai gyerekek egyébként éppen távolra nem látnak jól (elernyedt izomzatnál a jó geometriájú szemnek pedig a végtelenbe kellene fókuszálnia), ennek egyrészt genetikai magyarázata van, másrészt viszont a szem gyerekkori növekedését/formálódását a kapott fényinger stimulálja, ami nyilvánvaló hogy napfény(amivel az evolúció kalkulált) esetén jóval erősebb mint a sötét szobában, így ezen inger nélkül deformáltabb lesz az optika.
  • ostoros
    #11
    Már elég rég veszélybe került Európában...
  • Thrawn
    #10
    A felső képet nézve az utódlás is végveszélybe kerül. :)))
  • Szefmester
    #9
    Nana..! Szoktam én a holdat nézni meg a csillagokat... sőt láttam már szabad szemmel a Jupitert is. Ennél messzebbre aligha kell látni. :D
  • barret
    #8
    Nem kell túlmisztifikálni.Civilizációs betegség. Egyszerűen a mai ember nem tudja megtenni,hogy távolra nézzen! A szemlencse nincs tornáztatva,romlik a rugalmassága.
    Ezáltal romlik a fókuszálás,kinek közel,kinek távol.Csak rá kell fogni valamire,ami okozza...Bízz bennem,SZAKEMBER vagyok! :D
  • Szefmester
    #7
    Fura... én ezek szerint valami ufó vagyok.
    5 éves koromban kerültem egy c16 elé, és az elmúlt 32 évben valamilyen monitort biztos bámultam. A szemem meg -4,5es... ami ugye nem jó, de nem is tragikus (hehe). De fura módon egy alkalommal romlott egy teljes dipotriát mikor tizenhatoztam egy raktárban neoncsövek fényénél... akkor 3 hónap elég volt a romláshoz, pedig 7 évesen lettem szemüveges mert távolra hunyorogtam erősen.
    Pár éve még szabad szemmel forrasztottam és ellenőriztem smd alkatrészeket amiket a váltóim csak nagyítóval tudtak nézni (az utánam jövő teszterek nem találtak hibát a munkámban), miközben ha nincs rajtam szemüveg 20 centin túl csak foltok ugrálnak...

    Nem voltam 20 mikor egy haver beszólt hogy a sok gépezéstől romlik a szemem... nos, ő két év gépezés alatt elérte azt a szintet ami nekem 30ba került...neki már műtötték is a szemét de azóta ismét lencsék mögül nézi a világot.

    Ma még a munkám is monitor elé köt, ahogy az egyik hobbim is, és csak az zavar ha fel van kapcsolva a villany mert az még mindig a jó öreg neon...
  • wraithLord
    #6
    Én közelre átlagon felül jól látok, távolra pedig viszonylag szarul. -0,25 D-s szemüvegem van huszonéves korom óta, de szerintem már kéne kb. 0,4-0,5-ös (nem nagyon hordom, úgyhogy ezért nem csináltattam erősebbet).
    Nem emlékszem, hogy mikor romlott el, és mitől, de akkor a CRT TV-kre/monitorokra fogták, mert hogy a látható fényen kívül is sugároz ezt azt...
    Pedig nyilván az is rontja a szemet, ha sokat kell ugyanoda fókuszálnia.
    Másrészt pedig azt miért nem vizsgálják, hogy hány ember születik alapból szar szemmel? Lehet, hogy sokkal egyszerűbb oka van a sok rosszul látó embernek, pl. a szemgeometria vagy a lencsegeometria sok esetben születéstől fogva nem megfelelő...
  • Sir Cryalot
    #5


    "Full width half maximum"

    Mélységet korrekten megjelenítő display meg mégnehezebb.


    Vékony tüske >472nm-en minél kisebb <5nm FWHM-el optimális (3. kép).
    (
    https://pixeldisplay.com/news/thread/?id=47 )
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2019.10.11. 09:48:15
  • Sir Cryalot
    #4


    a rec2020 szabvány pöttyet előnyös ebből a szempontból, csak elég nehéz azokat a tüskéket előszedni a "menőzős" displayekből, stabilitás problémákat ne is emlegessük így is fel van adva a lecke :DD.
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2019.10.11. 09:25:05
  • Tinman #3
    Hol volt? A kezekben. Már a 3. telefonom szaggattam, akkor éppen egy T68-at, de Communicatort akartam, csak k. drága volt.

    Ja és errefelé aki kicsit is szakmabeli volt, mindenki Palm-al futkosott, nekem is volt. A pórnép meg Nokia 3310-el mérgezte magát.
  • monk00
    #2
    Én erről beszélek már évek óta. A telefon kijelzője túl kicsi arra hogy egész nap azt bambuljuk. A sok hülye meg azon lóg évek óta. A VR szemüvegek még rosszabbak, de hosszútávon még nem tudják bizonyítani a romboló hatását. De ami késik nem múlik...
  • molnibalage83
    #1
    Nos, akkor egy kis statisztika, kisminta. Az emberek nagy rész eleve rövidlátó, csak nem tud róla, mert soha nem látott jól.

    Anno 2001-ben a 18 tankörtársam felpróbálta a szemüvegem, mert csak egy másik csaj és egy strác volt szemüveges és tetszett nekik az új szemüvegem. Kb. az emberek fele látott jobban kb. 1,25 dioptriás szemüvegemmel. Pedig hol volt akkor okosteló vagy tablet.