• Palinko
    #20
    Biztos hogy nincs azoknak a designed by apple cuccoknak egy 99.99% megegyező darabja "generikus" gyártóknál? Mert ez nagyon megy mostanában hogy kvázi OEM-ekkel legyártatja aztán saját designként árulja. Mondjuk a kamerát biztos nem adták el másnak is? Igen nem véletlen nem említettem azokat a költségeket mert felhasználóként csak az érdekel hogy terveztek-e valamit van-e hozzáadott érték. Az nekem nem érdekes hogy velem akarják megfizetettni, hogy nagyobb neve legyen a brandnek, meg egy számmal nayobb háza a managementnek. Terjesztés még érdekelhet mind felhasználó mert fontos hogy eljusson hozzám, de az elenyésző költség lenne ha nem olyan helyeken akarnának üzleteket ahol akarnak stb. Szóval szerintem 22% profit tényszerűen és még jó sok X% ilyen szürkén, hogy kifejjük a pénzt marketing meg management fizetés címszó alatt.

    Ez a 22% még a kínai gyártóknak is megvan egészen biztosan mert egyébként nem élnének túl semmit, applenek meg ha a szürke dolgokat is le tudnánk venni meglenne a 60-80% lazán