• Montar
    #110
    A rendszerváltozás idején álltam be a munka világába, évekig a szemem előtt zajlott mindaz a privatizációs szabadrablás, ami tönkretette ezt az országot.
    Nagyon régóta vagyok vállalkozó, éjt nappallá téve dolgozom, mert annyi a munkám. Gépipari tevékenység, legyen ennyi elég. Egyetlen fillér támogatás nélkül teszem, nem NER-közeli vagyok, valós piaci körülmények között kell helytállni.
    Tehát rám ne mondd, hogy akkor hasítottam, most meg lecsúszott proli lennék... rendben?
    Egyébként is leírtam már, olvass vissza, hogy azt a rendszert piacosítani, azaz megreformálni kellett volna.
    És senki sem a Trabit és a telefon hiányt sírja vissza!
    Azonban az emberek akkor tudtak gyarapodni, sokkal könnyebben tudtak élni, nem úgy mint most. Közbiztonság volt.
    Tudtak építkezni, pár év alatt egy átlagos pár ház építésbe tudott fogni, azt felépíteni. Ma??
    Az akkori fizetésekhez képest minden sokkal elérhetőbb árú volt.
    Vidéken lakom, a környék tele volt munkahelyekkel, igaz, állami cégekkel, de volt hol dolgozni!
    Ma? Minden fiatal, aki dolgozni akar, aki munkából akar megélni, azaz nem élősködni akar mások munkájából, az sajnos megy el, mert helyben, a közelben nincs munka. Ennek az eredménye a kistelepülések elnépteledése, helyét a gettó veszi át a kábítószerrel karöltve.
    Szóval ezt is hozta a kurva kapitalizmus. A szocializmusban büntették, aki nem dolgozott, mert tisztában voltak azzal, hogy a dologtalan ember veszélyes, hogy bűnözővé válik.
    Ma ezt valójában senki sem érdekel. Mert nem az ember számít, hanem csak a profit.