• Meridian
    #26
    Az elméletem az, hogy folyamatosan keletkezik anyag ebben a téridőben, ami önmaga köré téridőt generál, fúj fel.
    Ahol az energia állóhullámmá alakul, azaz anyaggá, ott ez maga köré teret fúj fel. Ellenhatásként, megjelenik a gravitációs erő, ami mindezt visszahajlítja. Amikor megáll az új anyag keletkezése, akkor a tágulás is lassulni fog, esetleg visszájára fordul a gravitáció miatt. De egyelőre azt látjuk - közvetett módon - hogy több anyag keletkezik, mint amennyire a már meglévő másodlagos hatásként összehúzza a téridőt. Amúgy kapcsolódóan, a feketelyukak belsejében nincs téridő. Nem vezet oda "téridő pálya, azaz útvonal", így oda se energia se anyag nem juthat be. Nincs ott semmi, és ténylegesen nincs is semmi ott. Az eseményhorizont felületén szétdarálódik az anyag és a lyuk forgási tengelyének megfelelően azzal párhuzamos irányokba kilökődik elemi alkotóelemekre szétesve (később újra összeállhat). (képzeljük el a mákdarálót, a csiga az ami behúzza a anyagot az eseményhoriznt közelébe, a mákdaráló fejrésze az ahol a mák szétmorzsolódik, azaz a komplexebb anyagformák szétesenek elemi alkotóelemekre - a folyamatosan érkező utánpótlás pedig kipréseli innen ezt - ez a darált mák... :) ).Minden galaxis közepe egy ilyen darálógép, amit ma szupermasszív fekete lyuknak neveznek, de valójában vagy aktív vagy éppen passzív kvazár mindegyik. Amikor MÉG nincs elég anyag az akkréciós korongban passzív, amikor az anyagmennyiség egy határt túllép, na akkor működésbe lép az anyagkilökő mechanizmus, és az az aktív kvazár. A mi galaxisunk közepe is ilyen, és most azért élhetünk, mert ez a kvazár passzív állapotban van jelenleg... de majd valamikor átvált aktív módba, de ez annyira nekünk nem lesz jó (már ha egyáltalán létezni fogunk még akkor - mert ez évmilliárdok) akkor valszeg minden élet kipusztul a galaxisban, viszont friss új hidrogénnel lesz feltöltve a galaxis elöregedő anyaga. Mert ami kilökődik a kvazárból, az végül "visszahull" a galaxis spirálkarjaiba - más része meg elmegy más galaxisokba, vagy külső csillaghalmazokba (persze ez a galaxis folyton kap máshonnan utánpótlást is). Én így képzelem el a világegyetemünk működését azok alapján amit összeolvastam sok sok éven át sok forrásból.