• tibisan
    #8
    Azért ez így nem teljesen korrekt szerintem, akár hol olvastad , mivel én meg pár éve ( de lehet tavaly ) olvastam , hogy a bevételelosztás függ ugyan attól is valóban , hogy hányadik héten fut még a film a mozikban , de még nemzetközi szinten is 25-30 %-ot azért jogdíjak és egyebek formájában beszed a moziktól a gyártó/forgalmazó, az a 10-15 % nagyon mellélövés , akárki mondta szerintem . Ha csak 50% lenne egy film bevétele Amerikában , akkor az összes 150-200 M budget feletti látványfilmmel mindenki bebukna ,ki se jönne még a dvd és egyéb média - vagy tv szolgáltatások díjaiból se a nyereség, hülyék lennének plusz költségbe vágniuk magukat a forgalmazók/ gyártók, csak hogy elérhetővé tegyék a nézőknek otthon is a filmeket további ráfizetés mellett ,csak ha nem B$ fölötti a bevétel , de még a logikádat követve is egy 150 M-os Marvel K. 360M-os amerikai bevételnél 180-at kapna , a nemzetköziből meg 100-at ? 280 M 1 B$ bevételből , és még ebből lejönne a gyártás költség ,reklám , meg az általad említett többi , és akkor még mindig nem lenne annyi bevételes se a gyártónak , mint amiből csinálták a filmet ? .Nevetséges ez az okfejtés , gondolj bele már , akkor csak és kizárólag az olyan kis költségvetésű ( horror )filmek tudnának profitot is hozni , amik 20-40 M$ budget mellett Amerikában legalább a 100-150M-ig eljutnak , úgy , hogy az esetleges nemzetközi plusz bevétellel nem is számolnak. Ez így agymenés , kár is ezt az okfejtést követni , max valami olyasféle dolgot tudok elképzelni , hogy a többlet költséget , mit te reklámköltségnek számosítják ugyan , de vagy előre a tv és egyéb későbbi forgalmazók átvállalnak , és vagy előre , vagy utólag az a pénz átvándorol a gyártó/forgalmazó részére , és akkor nincs miről , beszélni , az nem a stúdió és a készítők terhe vagy kiadása, nem mínusz kiadás , független a film bevételétől , nem kell számolni vele , még ha bukik is a film a moziban , mert ez plusz bevétel lesz a filmért a későbbiekben .Valószínűleg akkor ezért nem is szerepel a filmek budget-költségében a reklámköltség, ezért olvastad te is máshol ezeket az összegeket külön kiszivárogtatva.
    Utoljára szerkesztette: tibisan, 2019.04.10. 18:23:42