• TokraFan
    #32
    Folyamatosan összemosol dolgokat. Én kizárólag a szerzői jogi törvény kapcsán írtam le a véleményemet! A gyakorlatban cenzúrát Trump és putyin folytat (Kínát még ide sem vettem, pedig...), ezek konkrét és kézzel fogható cenzúrák! Az nem zavar?

    Nem a cenzúra létezését vitatom, hanem azt, hogy ez a konkrét SZJ törvény arra szolgál! Eddig is volt valamilyen szintű cenzúra, ugyanis a szolgáltatást nyújtó cég ilyen-olyan indokkal törölt tartalmakat már korábban is, a szerzői jogi törvény nélkül is! Szóval lehetett cenzúrázni eddig is ha bárki akart, ehhez nem kellett szerzői jogi törvény! Amit viszont nem lehetett, az a tartalom jogtalan felhasználása után járó díj behajtása a mega platformoktól, akik a mások tulajdonát képező anyagokból egyébként iszonyatos reklámpénzekre tettek szert! Eze kíván változtatni a törvény. Az más kérdés, hogy mennyire lesz jó ez a konkrét szabályozás, és a gyakorlatban több bevételt eredményez-e majd a tartalmak előállítását végző, tényleges jogtulajdonosoknak. Ezt majd az idő dönti el, nem vagyok róla meggyőződve, hogy sikerrel járnak. Azzal azonban egyetértek, hogy a helyzettel valamit kezdeni kellett már...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.04.01. 18:35:27