• Atisz #31
    Azért ez nem így megy. Attól függetlenül, hogy valaki mekkora művész, baromira számít, hogy mit csinált azon kívül. Hogy miért? Mert pl. annak függvényében állítanak neki szobrokat, adnak poszthumusz díjakat, stb., teljesen más lesz az adott illető megítélése az utókor szemében. Megmondom, nekem Elton John is ultragáz, mert adott olyan interjúkat (még akkor is ha ő kifejezetten a polgárpukkasztásra utazik) szexuális preferenciáit illetően, hogy attól szerintem minden normális embernek égnek áll a haja és az angol királynő helyében minimum visszavontam volna a lovagi kitüntetését. Miért? Mert a cím kötelez és gondolkozzál már, ember, akármekkora zeneszerző vagy mielőtt interjúkat adsz, még ha beteg is vagy, akkor is.

    Tehát egyáltalán nem mindegy mi az igazság, sőt. De itt az HBO esetében nem is annak a kiderítése volt a cél (ezt már leírtam korábban) és erre már nem is nagyon van esély: az életében kellett volna mindezt komolyabban felkarolnia a médiának, lehetőleg minél korábban a történtek után.