ATLAS
  • Wolwerine
    #581
    Az eltelt majdnem egy hónap alatt két warehouse-ra tértem át, a kettő együtt napi 40.000 aranyat hoz, már nem tudom őket mire költeni. Az első WH gyakorlatilag nyílt terepen, a vízparton van, a védelmét 7-8 NPC biztosítja, valamint a szárazföld felől számtalan kerítésoszlop. A víz felőli oldalán ledobtam kb 20 db small shipyardot és a víz alját is teleszórtam kerítésoszloppal. Az NPC-k egy része „foundation”-on van, de raktam párat a magasabbra is, úgy hogy pár darab oszlop tetején egy mennyezeten állnak (ezt gondolom ismeritek). Eredetileg mindössze 5 NPC védte a földön, így is kibírt három hetet, addig amíg az egyik próbálkozó rá nem jött hogy van egy kis holttér az egyik NPC-nél ahova nem lát rá, így mögé tudott lopózni és szétverte a puckle gun-ját. Innentől pedig a védelmen belül volt, a többi NPC háttal állt neki, úgyhogy volt módja garázdálkodni. Még egy kis üres területet is talált, ahová ágyút tudott lerakni (nem volt elég kerítésoszlop). Na ezeken javítottam.
    Kitérve a kerítésoszlopra, a passzív védelem gerincét jelentik, mert ahova lerakod -elég sűrűn- oda nem tudnak alapzatot és rá ágyút tenni. A sima ágyúk lőtávja nagyobb, mint a puckle gun-oké, így ha le tudják őket rakni, gond nélkül kilövik velük, ha pedig eltűntek az NPC-k, akkor elég lerakni egy-egy újabb ágyút oda ahova akarsz és szétlőni a WH-t/falakat/ajtókat. Ha kiszórsz párezer darabot, rendkívül megnehezíti a raidet. Kézigránát, hajóágyú(hajóról), mozsár természetesen még játszhat.. De a hajók ellen ott van a kb. 20 shipyard és a meder becsapdásítása, kézigránáttal pedig közel kell kerülni. Mozsárral valamiért még senki nem próbálkozott, pedig nekem az lenne az első..
    Falat nem raktam köré, mert ahol van, nagyon beszűkítené az NPC-k által belátott területet.