ATLAS
  • Wolwerine
    #574
    Megépítettem az "Armored dock" mindkét fajtáját, meglehetősen hasznosnak tűnnek, amíg a dokk le nincs rombolva, addig a benne lévő hajó biztonságban van. Ez nagyjából megakadályozza a körbejárom a szigetet és minden afk hajót szétlövök/felgyújtok játékot. A nagyobbiknak (Large) 30 millió durability-je van, a kisebbnek (Small) 20 millió, így akár partvédelemre is jók. Mivel az elejük és a hátuljuk is nyitott, le lehet őket rakni úgy, hogy "kapuként" funkcionáljanak egy nagyobb kikötő védelmére, a "kapu" akkor zárul be, ha lehorgonyzol a dokkban. A Large 50.000 aranyba, a Small 10.000 aranyba kerül + némi nyersanyag, ami ha van rájuk elég aranyad, nem jelenthet gondot. A Large a Brigantin/Galleon méretű hajók védelmére szolgál, a kicsi pedig a Szlúp/Szkúner méretű hajókéra, egyszerre egy horgonyozhat le bennük. A megvédeni kívánt hajó 5 percen belül nem kaphatott sebzést, illetve nem is adhatott. A védelem a lehorgonyzás után kezdődik meg, az aktiválást egy "Pajzs" alakú ikon megjelenése jelzi a hajó felett. A dokkoknak hajó nélkül fenntartási költsége nincs, a bennük lehorgonyzott hajó védelme kerül napi 150 goldba (Large dock), illetve 50 goldba (Small dock). Magánvéleményem az, hogy a Small Armored Dock méretét kicsit eltúlozták, két szkúner is beleférne...



    Amit innentől írok, nem teszteltem, a leírás alapján szedtem össze. Tehát -elvileg- a bennük lehorgonyzott hajónak nincs decay time-ja (nem korhadnak el), elkerülendő hogy azonnal elsüllyedjenek, amint hosszú idő után felszeded a horgonyt. Korábban csak a hajó maradt sértetlen, amíg a dokk durability-je tartott, az NPC-k és a befogott állatok sebződtek, ezt javították. Javították azt is, hogy a hajó védve maradt a dokk pusztulása után is.
    Utoljára szerkesztette: Wolwerine, 2021.02.07. 23:24:30