• mrzed001
    #19

    "Hát ki is derült róla, hogy pár perces használata a legtöbb embernél rosszullétet, hányingert, szédülést okoz."
    Erről nekem valahogy az a cikk ugrik be amikor azt elemezgették, hogy a 48p-s filmek (azaz 48Hz, 48 fps) amitől sokaknak hányingere lett meg szédülés meg rosszullét meg .... ugyanez a rizsa.
    Akkor is első kérdésem volt, hogy: Ezeknek van jogsija?
    Mert az életben azért egy "kicsivel" több, mint 48 fps-el látszódnak a történések a szemünk előtt.
    Akkor a kocsi volánja mögött ülve is szédül?

    Nyomtam én is egy kis VR-t, és eszméletlen jó volt.
    Külön extra, hogy a régi nagy kedvenc, a Serious Sam-et tudtam így játszani.






    Egyszerűen eszméletlen jó.
    Egy kicsit nehéz az Oculus VR headset, és ráadásul sokkal kényelmetlenebb mint a PS-é.
    Szorít, nyomja a fejed, az orrod, rácsúszik, nem kapsz orron levegőt ... PS-é hozzá képest egy masszív, merev, könnyű és kellemes viselet.
    De a 2 fegyveres vezérlés (és két irányba lövés), az valami olyan amit más gámába egyszerűen nem lehet megvalósítani.
    Nem hittem hogy lehetséges, de új szintre emelte a Serious feelinget. Zseniális :)


    Ami a VR világba élést illeti, az viszont beteg dolog.
    A mai VR ugyebár a Star Trek-ből oly jól ismert holoszoba kezdeti, "őskori" változata.
    Ahol ráadásul a virtuális világ fizikailag jelent meg, megérinthető, minden érzékszervvel megtapasztalható volt (ízlelés, szaglás is).
    És ott is szabályok voltak rá, hogy ki mennyi időt kap holo használatra. Szóval, lehet ezt ésszel is.