• kvp
    #5
    A nemet megoldas teljesen hasznalhatatlan, mivel az orszaguk es joreszt az EU felett allo nemzetkozi cegekrol van szo. Ezekkel erdemes lenne ugy targyalni, mint barmilyen mas nem demokratikusan valasztott vezetesu kulfoldi orszaggal. Persze az EU eseteben az a gond, hogy az EU vezetoinek jelentos resze sem demokratikusan valasztott, csak a keviselok azok, viszont ok is szabad mandatummal rendelkeznek, igy nem kotelesek az embereket kepviselni.

    A Google pl. ki is hasznalja ezt a lyukat, mivel ok megprobalnak az emberek erdekeben fellepni (valojaban csak a win-win szituaciokat keresik), igy sok esetben nagyobb tarsadalmi tamogatottsagot tudnak felmutatni mint a torvenyesen valasztott politikusok. Szerencsere ez a populizmus az ami miatt nagyon rossz dolgokat nem is tesznek meg, mert nekik fontos a nepszeruseg.

    A Facebook mar nem ennyire populista, inkabb jellemzo rajuk a liberalis felsobbrenduseg, azaz a 'mi jobban tudjuk mint az emberek' hozzaallas, ezert az esetukben a valasztott politikusok is tudnak nepszeru lepeseket tenni, pl. az adatvedelem megerositesevel. Sajnos viszont ritka, hogy a valasztott EU-s politikusok populistak legyenek, mert akkor tenyleg csak azt neznek, hogy mit akarnak az emberek. (legyen az jo vagy rossz dontes)

    Igazabol ugy nez ki, hogy sajnos az atlagos emberek erdekeit es leginkabb a velemenyuket tobbnyire senki nem kepviseli, se a gazdasagi, se a politikai oldalon. Ritka kivetelektol eltekintve es akkor is jellemzoen csak azert mert veletlenul eppen pont azonos a ket csoport erdeke.