Fallout 76
  • PiszkosFred
    #2878
    Ketsegtelen, hogy soknak tunik, de szerintem ez jo dolog is. Gondolok arra, hogy 25k-s jateknal mar te is, en is, az egyszeri jatekos is elgondolkodik majd, hogy kell e ez nekem, ennyiert. Muszaj lesz a studioknak minoseget lerakni az asztalra, mert van egy lelektani hatar (amit most atleptek), ami utan nem szamolhatnak a tomeges "birka" effektusra. Hatha megtisztul az ipar egy picit es no a minoseg.

    Egyebkent ha osszehasonlitod egy masik hobbiddal, akkor annyira nem sok az a 25k. Nyilvan heti szinten venni egy-egy AAA jatekot 0day/preorder, ahhoz jol is kell keresni, illetve a 25k-s jatekot megelozi egy cirka 200-300ezres gep beruhazas is (vagy konzol esetben 100-150k), de ezeket leszamitva/ezekkrel rendelkezve szerintem 1-2 havonta egy 25k-s kiadast elbir a csaladi koltsegvetes. Most hagyjuk a pandemia miatti kieseseket, nyilvan egy nyugodt evrol beszelek, altalanossagban. Ennyi penzt nagyjabol elkoltesz 1-2 havonta futocipore, makettra, edzes berletre, mozijegyre, focimeccsre, vagy akar sorozesre - barmi is legyen a hobbid, arra is. Sot, meg merem kockaztatni, hogy ennyi osszegben nagyon sokan dobnak ki elelmiszert is a kukaba, mert lejart, nem kellett, nem ette meg teljesen, stb.

    Egyebkent nem hiaba hodik (megint) az altalanydijas rendszer, akar az "ujkori teveben" (lasd netflix, disney, hulu, amazon, stb.), vagy akar a game pass fele gaming megoldasok. Egyszer elofizet a tobbseg, es megnyugtatja a tudat, hogy van egy bo valasztek, ami az "ove". Mindet sosem fogja megnezni/kiprobalni, de lemondani is kevesen mondjak le, mert "jo az, ha van", igy aztan eves szinten lehet, hogy tobbet koltenek egyesek az elofizetesre, mintha vettek volna egy-ket jatekot.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.11. 13:55:25