• gforce9
    #46
    A kertésznél festőnél stb valószínűleg katások. Ott amíg a bevétel míg nem éri el a 8 vagy 12 misit... most így fejből nem tudom, addig tökmindegy ad e ki számlát, az adóvonzata egy és ugyanaz. Nem mondom, sokszor főleg apróbb munkáknál én is rákérdezek e írjak e számlát, mert nekem aztán ugyan mindegy. Se több se kevesebb vele. Nincs adóvonzata. Ha nem kérnek leszarom. Nem tartok ott, hogy 8 vagy 12 misit tegyek zsebre a vállakozásból. Ha már lenne ugye alkalmazottam, ahhoz ugye nevesített bevétel kell, akkor már ugye meg kell mutatni, hogy tudom is miből fizetni, de akkor már a katás körbe ígyseúgyse férnék bele. Lehet vele játszani, már akinek kedve van de értelme semmi, ugyanis, ha fölcsúszik az ember, akkor is csak a fölécsúszott rész + adóköteles. De persze szarrágók mindig lesznek. akik nem elégszene meg azzal, hogy 8-12 misiig lényegében alig kell fizetni valamit. Még ha azon felül keresnek az után se akarnak adózni........

    Nagyobb melókat (amiből élek) én csak számlásan csinálok, leszarom az egészet, beleférek a KATA keretbe így is. Marhabaráti a kisvállalkozók adózása jelenleg. És őszintén megmondom, fogalmam sincs miért nem adnak számlát.... kurvára nem számít nekik, ha felékerülnek az X milliónak nehogy már gond legyen kifizetni némi adót....

    Mondjuk amit észrevettem, főleg az elmúlt 1-2 évben, hogy a szarrágók kezdenek kopni kifelé, amit üdvözlök. Itt Keletmagyarországon most kezdi éreztetni a hatását a munkaerőhiány, aki szarrágó, az szépen megy csődbe. Örülök neki. :)