• defiant9
    #88
    "Ökörség. Te is tudod, én is tudom."
    Logikátlan amit írsz, így pedig ez nem érv csak egy üres állítás. Én nem is így gondolom, pl. egész Afrikát leszarja a nyugat, nem akarnak ott sem lenyomni senkit. Ruszkik is elnyomoroghattak volna a kolhozaikban az idők végezetéig, csak a fegyverkezési verseny az egy spirál volt. A oroszoknak az lett volna a leghosszabb ideig életképes taktika ha 90+%-ban csak ICBM-ben gondolkodnak, az sokkal olcsóbban fejleszthető mint a hagyományos haderőnemek(egy szint után meg már nem is érdemes, mivel véges számú célpont van), a NATO pedig ugyanúgy nem merte volna megtámadni a VSZ-t, mert tudja hogy annak világégés a vége. Politikai-katonai vezetés persze ezt az egysíkú hadsereg modell nem tudta felvállalni, (esetleg eleinte még elhitték hogy győzhetnek ahogy a nácik felett) a verseny végét pedig nem látták előre. A világnak persze így lett jobb.
    Egy ország esetén akkor vált a helyzet helyzet 'nyomjuk le be' amint elkezd atomrakétával parádézni (ma É-Korea, Irán), akkor rögtön jönnek a szankciók(ami ugyanúgy cocom lista), ezekbe az országokba nem szállítható csúcstechnika.