• gforce9
    #127
    Amit leírtál az a fantáziád. Csepfolyossá tenni bármit..... Mi ez ha nem abszurd? Persze azt csak úgy megy, ugyan miylen problémák jöhetnének szóba ... :D Az atomreaktor amúgy is tök veszélytelen :D Aha és még én vagyok a dillettáns. A valóság meg le van szarva. Grat. Én nem képzelem magam atomreaktor mérnöknek én csak tudom, hogy hogyan hűtik őket. És okkal teszik úgy ahogy. Azért, mert így a leghatékonyabb, megvalósítható ésszerű erőforrás mennyiséggel és így a legbiztonságosabb, Te meg fantáziálsz, hogy máshogy is lehet. Kettőnk közül ki is képzeli magát reaktor mérnöknek akkor? :) Mindegy leszarom az egészet. Felőlem aztán lehet álmodozni lézeres hűtésről vagy akár kondenzációsról megawattos terhelésnél.... Csak nehogy az derüljön ki a végén, hogy a napenergia+vízbontás (amit úgyis alkalmazni kell a Marson, ha hajtóanyagot akarunk előállítani helyben) sokkal egyszerűbb és hatékonyabb a marharossz hatásfok ellenére, mint odatelepíteni egy atomreaktorrt, amit nem lehet hűteni ésszerű erőforrásbefektetéssel.