• NEXUS6
    #483
    Szerintem marhára nem logikus, hogy ha valamit nem tudom, hogy tudom-e, akkor az az alapeset, hogy tudok. Pl. ezexerint tudok hárfázni, orgonálni, sziklamászni, ejtőernyőtzzni stb. mert még egyiket sem próbáltam, szal valszeg megy. Hülye az akinek meg nem! Nem igaz? ;)

    A szociáldarwinizmust azért sokkal szélesebb értelemben használtam, mint pl a náci ideológia. Mindenfajta kormányzat által támogatott és sokszor tudósok által is támogatott, szakemberek által kivitelezett eugenetikai intézkedést ide értenék. A skandináv országokban a 70-es évekig nyomtak ilyet, de Amerikában is igencsak megkülönböztették az egyes rétegeket ilyen elképzelések alapján. Egyrészt.
    Másrészt meg köszönöm, hogy egyetértesz, mert pont arra hoztam fel példának, hogy tudományosan nem bizonyított, politikailag és erkölcsileg vitatható gyakorlat alapján nem lehet megítélni a tudományt, ahogy a vallásokat se a szektásság szerint. Szal asszem azonos oldalon állunk úgy tűnik!

    Szal javaslom az encsiüccsi bevételét, mielött kapásból ellenkezel, láthatólag nem igazán gondoltad te ezeket át. ;)
    Had idézzek klasszikust: "Azt kell mondanom, hogy te itt most direkt kiforgatod a szavakat, ami nem szép dolog!"