• Irasidus
    #42
    A társadalmi szükségletek megteremtésének célja nem a gazdaság növelése, így a profitot nem termelő infrastrukturális ágazatok sem célja, vagy feladata. Az államok működése nem ultra-kapitalista alapon szerveződik, az állam működése nem piaci alapú. Ugyanígy a nonprofit szervezeteknek, alapítványoknak sem célja, de említhetném, a hajléktalanokat segítő szervezeteket, a Máltai szeretet szolgálatot, vagy ezt, hogy csak a legszélsőségesebb példákat is idehozzam (de van még). Viszont az igaz, hogy a fejlett szociális intézkedések növelik a GNP(!), ha nem is annyira, mint a befektetett tőke értéke, ellenben nem ezért léteznek, és nem piaci alapon szerveződik - sajnos fordítva ülsz a lovon. Nagyon érdekelne, hogy a CERN-nel és a többivel miért vagyok tévúton, mivel harmadszorra írod le, de egyszer sem magyarázod meg miért (csak személyeskedsz). Bár próbálsz egy fals párhuzamot vonni a középkori Kolumbusz felfedezése, és modern kori alapkutatások finanszírozása közé, de ebből csak három dolgot értettem meg. Nem tudod mi a különbség a középkori, és modern kori tudomány között, illetve az alapkutatás, és technológiai kutatás között, illetve a középkori finanszírozási rendszer, és a szociális alapú modern kori elosztási rendszer között. Mintha csak addig jutottál el, hogy mindkettőben benne van a felfedezés szó, és mivel benne van, akkor neked ugyanazt jelenti. Csak remélni tudom, hogy lódarázs alatt nem valami kimérát értesz...

    És megint csak elszóltad magadat, idézlek - "Amikor Amundsen és Scott elérte a Déli-sarkot, az pedig tudományos szempontból volt nagyon hasznos vállalkozás." - éppen ez a lényeg, ami tudományos szempontból hasznos, az nem anyagi haszon, vagyis nem kereslet-kínálat határozza meg. Ugyanígy a kolonizációnál sem anyagi haszonszerzés a motiváló erő. Az a szép a veled való beszélgetésben, hogy a végére mindig rájössz, hogy van más is a világon, aztán szépen letagadod.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.02.16. 17:39:14